З Венесуели втекли вже 1,6 млн осіб

Мігранти з ВенесуелиМігранти з Венесуели

Масова еміграція з Венесуели призводить до кризи, подібної до тієї, що спостерігається у Середземномор’ї, — зазначає Міжнародна організація з міграції (МОМ).

Читайте також: «У Венесуелі через потужну економічну кризу у місцевих зоопарках одними тваринами годують інших»

Зростаюча кількість іммігрантів, які втікають від наслідків економічного спаду та політичної ситуації у Венесуелі, може виявитися занадто великою для сусідніх південноамериканських країн, — читаємо в The Guardian. Британська газета нагадує, що представники влади Колумбії, Еквадору та Перу — країн, до яких втікають венесуельці, — зустрінуться наступного тижня в Боготі, щоб обговорити подальший можливий розвиток ситуації.

У Бразилії вже дійшло до заворушень, під час яких бразильці атакували венесуельців, вимагаючи, щоб ті повернулися на свою батьківщину. Перу посилило правила, що регулюють можливість перетину кордону країни для венесуельців (дотепер вони могли в’їхати до Перу після пред’явлення посвідчення особи, зараз буде потрібен паспорт).

Мапа Венесуели

Мапа Венесуели

Подібне посилення міграційних приписів щодо венесуельців хотіли запровадити в Еквадорі, але нові правила, які утруднюють в’їзд до країни, скасував Верховний суд після скарги місцевого омбудсмена.

Читайте також: «У Венесуелі гроші приймають на вагу»

Представник МОМ Джоел Міллман попереджає, що ситуація загрожує міграційною кризою, подібної до тієї, яка спостерігається сьогодні в Середземноморському басейні. Він додає, що необхідні додаткові фінансові ресурси, оскільки країни Південної Америки не можуть впоратись із хвилею іммігрантів з Венесуели.

У четвер МОМ та Верховний комісар Організації Об’єднаних Націй у справах біженців закликали країни Латинської Америки полегшити в’їзд на свою територію венесуельцям. Починаючи від 2015 року, 1,6 млн осіб залишили Венесуелу.

У Венесуелі настала гуманітарна криза

У Венесуелі настала гуманітарна криза

Тим часом міністр інформації Венесуели Хорхе Родрігес оголосив, що новий пакет економічних заходів, спрямованих проти гіперінфляції, яка триває в цій країні протягом декількох місяців, матиме своїм наслідком повернення іммігрантів до Венесуели. «Ми закликаємо венесуельців повернутися, тому що вони нам потрібні для реалізації плану відновлення країни», — підкреслив Родрігес.

Читайте також: «Країна-банкрут Венесуела покладає надії на крипто валюту»

Проте, на думку багатьох економістів, заходи, що вживаються владою Венесуели, є недостатніми. Цього року інфляція у Венесуелі може скласти до мільйона відсотків.

Be the first to comment on "З Венесуели втекли вже 1,6 млн осіб"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**