Зімбабве переходить на біткоїни

БіткоїниБіткоїни

Через гіперінфляцію в Зімбабве та слабкість економіки громадяни цієї африканської країни обмінюються своїми заощадженнями у біткоїнах. Курс 1 біткоїна вже досяг 13 900 доларів США, повідомляє Reuters.

Читайте також: «Українці у Південно-Африканській Республіці»

Незважаючи на попередження економістів, що високий обмінний курс біткоїна є результатом спекулятивних махінацій і незабаром він впаде, зімбабвійці використовують цю валюту через слабкість місцевої економіки.

«Я обміняв усі заощадження на біткоїни, тому що це єдиний спосіб, в який я можу захистити свої інвестиції», — каже Арнольд Maнхізіва, котрий працює в сфері інформаційних технологій в столиці Хараре.

Починаючи з 2009 року, офіційною валютою в Зімбабве став долар США, бо гіперінфляція зробила місцеву валюту нічого не вартою.

Африка

Африка

Після нетривалого періоду відносної стабільності, надто мала кількість доларів на ринку спричинила ситуацію, коли більшість зімбабвійців замість грошей в гаманцях мала віртуальні долари на своїх рахунках. Курс останніх, які мешканці Зімбабве називають золари незабаром почав стрімко падати.

Читайте також: «Американку заарештували за порівняння президента Зімбабве з гобліном»

Більшість фінансових операцій у Зімбабве здійснюється безготівково. Економісти вважають, що віртуальний золар щомісяця втрачає половину своєї вартості.

Звідси інтерес мешканців країни до біткоїнів. «Якщо я маю 500 доларів у банку, я не можу їх зняти, і на додаток вони втрачають свою вартість. А біткоїни щодня набирають у вартості», — говорить Манхізва в бесіді з Reuters. Він додає, що 20 доларів, який він депонував у вигляді криптовалюти для своєї новонародженої дочки кілька місяців тому, сьогодні перетворилися в 200 доларів. «Якщо б я розмістив ці ж гроші у банку в Зімбабве, сьогодні я б не мав нічого», — додає він.

Офіційною валютою в Зімбабве став долар США, бо гіперінфляція зробила місцеву валюту нічого не вартою

Офіційною валютою в Зімбабве став долар США, бо гіперінфляція зробила місцеву валюту нічого не вартою

Біткоїни також дозволяють Зімбабве здійснювати фінансові операції із закордонними країнами.

У жовтні сервіс Golix.io, через який зімбабвійці купляють біткоїни, зафіксував операції на загальну суму 1 млн доларів.

Читайте також: «Дружина 92-річного президента Зімбабве: «Ми виставимо на вибори його труп і він переможе!»

Be the first to comment on "Зімбабве переходить на біткоїни"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**