З’ясувалося, що комахи можуть переносити пластик

КомахиКомахи

Дослідники б’ють тривогу. Доведено, що наявний в оточуючому середовищі мікропластик дедалі частіше можуть переносити комахи. Це означає ризик зараження інших середовищ. Пластик може також потрапляти до організмів тварин, котрі харчуються комахами.

Читайте також: «Вчені випадково створили мутантний фермент, який допоможе вирішити проблему з відходами пластику» 

Ми зустрічаємо пластик скрізь. Він має різні форми і розміри. Дедалі частіше ми чуємо про мікропластик, тобто про такий, який має розміри не більше п’яти міліметрів. У навколишнє середовище він потрапляє внаслідок фрагментації великих пластмас або у вигляді невеликих пластикових виробів, що використовуються, наприклад, у косметиці або фарбах. Ці дрібні частинки зазвичай пов’язані з водними середовищами.

Дослідники з Університету Рідінгу та Королівського університету Белфасту зробили тривожне відкриття. Виявляється, що мікропластик може переноситись комахами, личинки яких розвиваються у воді, наприклад комарами. Таким чином пластик може потрапляти в незабруднені середовища повітряними шляхами, невідомими ученим.

ПЕТ-пляшки

ПЕТ-пляшки

Дослідники провели експеримент, який полягав у розміщення крихітних фрагментів мікропластику в тілах двох молодих комарів. За ними спостерігали протягом усього етапу розвитку. Результати виявилися тривожними. Комахи не видалили з себе пластик — він залишився в їхніх тілах навіть після досягнення зрілості.

Читайте також: «Єврокомісія боротиметься з харчовим пластиком» 

«Ці дослідження викликають серйозні побоювання щодо масштабу забруднення пластиком. Він присутній скрізь, не тільки в морському середовищі», — заявила Емма Прістланд з Фонду Friends of the Earth, який проводить кампанію на цю тему.

Зрілі комарі є джерелом їжі для багатьох видів тварин, починаючи від інших комах до земноводних, риб та птахів, — повідомляє Американське агентство з охорони навколишнього середовища. Існують побоювання, що мікропластик залишиться в тілах також і цих організмів.

«Знаючи, що пластик може переноситись з личинкової стадії до дорослого комара, який потім стає їжею для багатьох більших тварин, ми повинні радикально скоротити використання пластмас», — заявила Прістланд.

Сміття в океані

Сміття в океані

Під час Всесвітнього економічного форуму повідомлялось, що у Світовому океані дрейфує понад 150 млн тонн пластику. Кожного наступного року його стає на вісім мільйонів тонн більше, ніж попереднього.

Читайте також: «Велика тихоокеанська сміттєва пляма втричі більша за Францію» 

Дослідження, проведене в 2015 році професором Дженною Джамбек з Університету Джорджії та її командою, показало, що до 2025 року кількість дрейфуючого у Світовому океані пластику збільшиться втричі.

 

Be the first to comment on "З’ясувалося, що комахи можуть переносити пластик"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**