Знаменитий карнавал викреслено зі списку ЮНЕСКО за неправильне зображення євреїв

Контроверсійні фігуриКонтроверсійні фігури

Перша згадка про карнавал в Алсті (Бельгія) датується 1432 роком. Від 2010 року карнавал перебував у спискові нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Карнавал викреслили з цього списку через фігури євреїв, які оголосили неприпустимими. Це перший випадок в історії, коли культурна традиція зникає зі списку ЮНЕСКО.

Читайте також: «Ізраїльський політик розповів про переваги єврейської раси» 

Як були представлені на карнавалі євреї? Фігури мали пейси та великі носи, сиділи на грошових мішках. ЮНЕСКО вирішив викреслити карнавал із списку в середині грудня, написавши в обґрунтуванні необхідність поважати інших: «Ми не хочемо, щоб ЮНЕСКО ототожнювався з цим карнавалом».

ЮНЕСКО зазначив, що перед прийняттям остаточного рішення він кілька разів попереджав міську владу, що фігури, представлені на карнавалі, нібито «мають риси антисемітизму». «Незважаючи на ці попередження, міська влада не повідомила, які фігури та в який спосіб можуть бути представлені на карнавалі», — йдеться у повідомленні ЮНЕСКО, дуже схожому на спробу запровадження цензури.

Алст

Алст

Читайте також: «Ізраїль висунув звинувачення Ірландії через «антисемітський законопроект» 

В інтерв’ю для AP мер Аласта Крістоф Д’Хайз пояснив, що в місті і так є достатньо «гротескних скарг» на фестиваль, і заявив, що це не його робота контролювати гумор. «Ми перебуваємо на небезпечний слизькій дорозі до того, щоб вказувати людям, над чим вони мають право сміятися, а над чим не мають. Ми — не антисеміти чи расисти. Алст завжди буде столицею пародії та сатири», — додав він.

Задоволення рішенням про виключення фестивалю зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО висловив глава Міністерства закордонних справ Ізраїлю Ізраїль Кац: «Я вітаю правильне та моральне рішення виключити цей фестиваль зі списку. У XXI столітті, коли антисемітизм намагається підняти свою жахливу голову, немає місця для толерантності до цього явища».

Карнавал

Карнавал

Читайте також: «Ортодоксальні євреї протестують проти служби в ізраїльській армії»

Фестиваль проводиться щороку і триває три дні. Бельгійський уряд закликав викреслити фестиваль зі списку ЮНЕСКО після того, як отримав скарги на те, що «фігури на фестивалі є проявом антисемітизму».

 

 

Be the first to comment on "Знаменитий карнавал викреслено зі списку ЮНЕСКО за неправильне зображення євреїв"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**