ЗМІ: Китай може експериментувати з брудною ядерною бомбою

Ядерна бомбаЯдерна бомба

Дослідники в Китаї вивчають рідкісний елемент, який може бути використаний в ядерній зброї для збільшення площі забруднення території, — заявила щоденна газета South China Morning Post, посилаючись на фізиків-ядерників.

Читайте також: «Китай відкриває свій ринок для США»

Китайська академія наук оголосила минулого тижня про проведення в місцевості Ланьчжоу в провінції Ганьсу в північно-західному Китаї досліджень ізотопу танталу 181. Цей важкий метал, якщо його додати до ядерної боєголовки, може посилити радіоактивні опади і спричинити, що територія біля епіцентру вибуху буде непридатною для проживання протягом багатьох місяців.

За даними Академії, проведене дослідження було частиною військового проекту, спрямованого на «задоволення основних потреб китайської національної оборони», — пише газета. Один з членів дослідницької групи в Ланьчжоу Ду Гуанхуа підтвердив, що проект має відношення до військового застосування, але відмовився надавати деталі.

Пекін

Пекін

Два професіонала в цій галузі, непов’язані з проектом, зазначили в інтерв’ю South China Morning Post, що проведені дослідження можуть бути використані для розробки нової зброї.

Читайте також: «Китай: Штучний інтелект на службі нагляду за громадянами»

Фізик-ядерник з Педагогічного університету в Пекіні Хань Дежун зазначив, що деталі експерименту, представлені ​​в Китайській академії наук свідчать про те, що він був моделюванням умов фактичної ядерної реакції.

Якщо атомна зброя використовуватиметься з додаванням перехідних металів (блок D в періодичній таблиці елементів), то в доповнення до шкоди, заподіяної вибухом, радіоактивні речовини поширюватимуться на набагато більшу площу, ніж звичайні ядерні боєголовки. Серед металів, що використовуються для цієї мети згадують кобальт, тантал, цинк і золото.

Китай та США

Китай та США

Китай прагне модернізувати свій ядерний арсенал. Основна мета полягає в тому, щоб досягти високого рівня ядерної боєготовності за допомогою відносно невеликого числа боєголовок, а підсилені перехідними металами ядерні бомби є частиною цієї стратегії, — пише гонконгська газета.

Читайте також: «США: Китай недостатньо робить для стримування Північної Кореї»

За її словами, жодна країна ще не випробовувала таку зброю в атмосфері Землі. З іншого боку, США у 1953 році випробували так звану брудну бомбу, тобто звичайну вибухову речовину, спрямовану на поширення радіоактивних матеріалів навколо району вибуху. Ця бомба містила такий же ізотоп танталу, над яким працюють китайські вчені, — повідомляє South China Morning Post.

Be the first to comment on "ЗМІ: Китай може експериментувати з брудною ядерною бомбою"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**