Згідно з останніми дослідженнями Земля поступово віддаляється від Сонця

ЗемляЗемля

Коли Сонце старішає та втрачає свою масу, то гравітаційний вплив, який воно здійснює на планети Сонячної системи починає слабшати.

Читайте також: «Вчені з’ясували, чому Місяць відділився від Землі 4 мільярди років тому»

Це означає, що орбіти цих планет з часом повільно розширюються. Тепер вчені підрахували такий зсув і опублікували дані в Nature Communications.

Сонце безперервно руйнується, оскільки його заряджені частинки вириваються і несуться в сонячному вітрі. Крім того, його запаси атомів водню поєднуються, утворюючи гелій, і цей процес ефективно випромінює масу як енергію.

Оскільки гравітаційне тяжіння планет залежить від маси, яку Сонце втрачає, воно послаблюється.

Проте дрейф планет від Сонця дуже незначний. Антоніо Генова, провідний автор дослідження і дослідник MIT, який працює в Центрі космічних польотів NASA ім. Годдарда, сказав The Register, що земна орбіта розширюється приблизно на 1,5 сантиметра щороку.

Nature Communications

Nature Communications

Читайте також: «Українці в Мексиці»

Щоб уявити це в перспективі, відстань до нашої планети від Сонця становить близько 93 мільйонів миль, або 1.496 × 1013 см.

Дані цифри є приблизними оцінками, бо швидкість втрати Сонцем його маси змінюється протягом усього його існування 10 мільярдів років. Якщо припустити, що швидкість обертання Землі майже фіксована, то її орбіта має розширитися приблизно на 150 000 км до часу розпаду Сонця.

«Але цей ефект збільшується з відстанню від Сонця. Сатурн, який у десять разів далі від Сонця, ніж Земля, рухається понад 14 см на рік», — говорить Генова.

Команда дослідників використовувала дані, отримані за допомогою зонда MESSENGER NASA, який вимірював положення Меркурія для розрахунку швидкості втрати маси Сонця. «Меркурій є ідеальним випробувальним об’єктом для цих експериментів, тому що він дуже чутливий до гравітаційного ефекту і активності Сонця», — сказав Генова.

The Register

The Register

Читайте також: «Для Західної Європи нинішня зима стала найтемнішою в історії»

Ерван Мазаріко, співавтор опублікованої статті та геофізик з Центру космічних польотів NASA ім. Годдарда, додав: «Ми звертаємося до давніх і дуже важливих питань як у фундаментальній фізиці, так і в сонячної науці з використанням планетарно-наукового підходу. Підійшовши до цих проблем з іншої точки зору, ми можемо отримати більше впевненості в цифрах, і можемо більше дізнатися про взаємодію між Сонцем і планетами».

Be the first to comment on "Згідно з останніми дослідженнями Земля поступово віддаляється від Сонця"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**