Згідно з дослідженням Global Burden of Disease, їжа вбиває більше людей, ніж тютюн

Продукти для здорового харчуванняПродукти для здорового харчування

Замість того, щоб намагатися переконати людей обмежити вживання цукру, солі та жиру, краще пропагувати здорове харчування, — стверджують автори дослідження Global Burden of Disease.

Читайте також: «Більш ніж половина поляків ставляться з симпатією до українців»

Дослідження Global Burden of Disease, проведене Інститутом метрики та оцінки здоров’я (IHME) в Сіетлі, довело, що погані харчові звички є причиною більшої кількості смертей, ніж куріння.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Lancet. IHME підкреслює, що це найбільш повний аналіз впливу на здоров’я дієти, який коли-небудь проводився.

У 2017 році хвороби, спричинені поганим харчуванням, потягли за собою загибель 10,9 мільйонів людей, або 22% всіх смертей серед дорослих. Основною причиною були серцево-судинні захворювання, а другою — рак і діабет.

Майже половина смертей (45%) стосувалися людей віком до 70 років.

Lancet

Lancet

Куріння в тому ж році стало причиною 8 мільйонів смертей.

Читайте також: «Мінекономрозвитку України пропонує скасувати держрегулювання цін на продукти харчування»

Понад 130 вчених з 40 країн, які працюють над дослідженнями, підкреслюють, що найбільша проблема полягає не в тому, що ми їмо нездорову їжу, а в тому, що ми не їмо здорових продуктів.

Тому замість того, щоб заохочувати споживання солі, цукру і жиру, які за останні 20 років були основою політики харчування в світі, боротьба з шкідливими звичками повинна ґрунтуватися на інтенсивному просуванні здорових інгредієнтів — насамперед овочів, фруктів, бобових і горіхів.

Дослідження показало, що правильне харчування може запобігти кожній п’ятій смерті в глобальному масштабі.

У крамниці

У крамниці

Було проаналізовано 15 різних поживних речовин — корисних і шкідливих для здоров’я. Основним чинником ризику було надмірне споживання солі, переробленого і червоного м’яса та солодких напоїв. Було відзначене занадто мале споживання продуктів з цільного зерна, фруктів і насіння, овочів, омега-3 кислот, що містяться переважно у морепродуктах, молоці та клітковині.

Читайте також: «У США шерифи залишали собі гроші, призначені для харчування в’язнів»

Країна з найменшою смертністю, пов’язаною з харчуванням, — Ізраїль. Потім ідуть Франція, Іспанія та Японія.

Be the first to comment on "Згідно з дослідженням Global Burden of Disease, їжа вбиває більше людей, ніж тютюн"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**