Згідно з дослідженням, 73% риби в Північно-Західній Атлантиці має в кишках пластик

Пластик майже не можна знищитиПластик майже не можна знищити

Нині рибалці не часто поталанить зловити рибу в Північно-Західній Атлантиці. До того ж, згідно з інформацією видання Frontiers of Marine Science, майже 3 з кожних 4 риб у Північно-Західній Атлантиці, скоріше за все, мають у шлунку пластмаси чи полімери.

Читайте також: «Результати соціологічних опитувань щодо місцевих виборів у Києві та Одесі»

У квітні 2015 року океанічні дослідники з Університету Голуей провели дослідження біля узбережжя Ньюфаундленду і виявили, що величезний відсоток від 233 риб, які належать до 7 різновидів, мали в собі різну кількість пластику. Висновки цього дослідження були опубліковані лише нещодавно. Повну інформацію можна знайти тут.

Найчастіше такі пластикові волокна — це поліетилен, одна з найпоширеніших комерційних пластмас, яка міститься у всьому: починаючи від пакетів з продуктових магазинів до пляшок для води. Пакети відносно швидко розлазяться в океані завдяки ультрафіолетовим променям (від впливу сонячного проміння) і постійному рухові океану, але вони розпадаються не до кінця. Їхні менші шматочки, які зазвичай мають розмір від 1 мм до 5 мм — це майже ідеальний розмір їжі для риби.

Глобальне потепління змінює розвиток рослин

Глобальне потепління змінює розвиток рослин

Читайте також: «Через глобальне потепління рослини стали по-іншому рости»

Однак пластик загрожує не лише океанічній рибі. Як повідомлялося, минулого року у 94% водопровідної води в США було виявлено пластик. Яким може бути цей показник в Україні — не можна сказати навіть приблизно.

Пластик майже не можна знищити, його відходи не піддаються біологічному розкладанню; навпаки, вони розбиваються на дуже дрібні шматки, навіть на частинки у нанометровому масштабі. «Частинки такого розміру можуть мігрувати через кишкову стінку і подорожувати до лімфатичних вузлів та інших тілесних органів», — говорять Кріс Тирі та Ден Моррісон, автори дослідження «Невидимі: Пластик всередині нас».

Читайте також: «Супутникові спостереження дають перші прямі докази відновлення озонового шару Землі»

Глобальне потепління

Глобальне потепління

1 Comment on "Згідно з дослідженням, 73% риби в Північно-Західній Атлантиці має в кишках пластик"

  1. Ученые предупреждали о б опасности загрязнения водных просторов ПЛАСТИКОМ неоднократно. Но производители пластика игнорируют мнение науки. Нужно решение НА УРОВНЕ О О Н . Николай

Leave a comment

Your email address will not be published.

**