Звичні банани скоро зникнуть з ринку

БананиБанани

Банани, такі, як ми їх знаємо, незабаром можуть зникнути з ринку. Сорту Кавендіш, який широко споживається в світі, загрожує так звана Панамська хвороба і скоро він може повністю зникнути. Вчені намагаються вивести новий сорт, але це може виявитися важким завданням, — повідомляє BBC.

Читайте також: «Сутнісні характеристики глобалізації»

Панамську хворобу викликає інфекція Fusarium oxysporum. У 1980-х рр. на Тайвані було виявлено новий її різновид, який називається TR4. TR4 швидко поширюється, він вже завдав шкоди плантаціям бананів в Азії та Африці. Є побоювання, що якщо він досягне Америки, то знищить загально поширені культури, і банан сорту Кавендіш зникне з полиць магазинів.

Подібна ситуація склалася і в 1950-х рр. Тоді Fusarium oxysporum атакував сорт бананів Грос Мішель, який раніше широко споживався. Через це селекціонери були змушені вивести новий сорт — Кавендіш.

Мадагаскар

Мадагаскар

Читайте також: «Гігантська ріка вулканічного попелу хлинула на філіппінські селища»

Грос Мішель на вигляд був схожий на Кавендіш, але на смак він був іншим. Він нагадував нинішній штучний банановий аромат. Тому може здатися, що різні солодощі з банановими смаками зовсім не смакують, як банан. Це пов’язано з тим, що аромати імітують Грос Мішель, а не Кавендіш.

Вчені перед лицем небезпеки вимушені знайти заміну для Кавендіш. Було вибрано сорт Ensete perrieri, який росте на Мадагаскарі. На жаль, в результаті масової вирубки лісів ці банани також перебувають під загрозою зникнення — залишилося лише п’ять дикорослих дерев. Проте вважається, що вони мають генетичну стійкість до грибка TR4. Дотепер їх не вирощували для споживання, тому що вони мають насіння в м’якоті та неприємний смак.

Бананова плантація

Бананова плантація

Читайте також: «Білі ведмеді та пінгвіни можуть вимерти до кінця століття»

Як пише BBC, вчені намагатимуться зберегти потрібну кількість генетичного коду Ensete perriery. Дослідники спробують ізолювати гени, що є відповідальними за стійкість до хвороб. Вони зроблять спробу виростити новий сорт, стійкий як Ensete perrieri, але також смачний і зручний для споживання.

Be the first to comment on "Звичні банани скоро зникнуть з ринку"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**