Завершився IX саміт країн Південно-Східної Європи

Учасники самітуУчасники саміту

Необхідність посилення політики розширення Європейського Союзу та заклик до країн-членів розпочати переговори про приєднання з Албанією та Північною Македонією — ось основні висновки IX саміту країн Південно-Східної Європи, який відбувся в понеділок у Будапешті.

Читайте також: «Європа повертається до обов’язкової військової служби»

Господарем конференції був Ласло Ковер, голова однопалатної Національної асамблеї Угорщини. У переговорах в Будапешті брали участь: представники однопалатних парламентів балканських держав: віце-президент Національної асамблеї Албанії Василіка Гісі, президент Асамблеї Республіки Чорногорія Іван Брайович, президент Асамблеї Республіки Північна Македонія Талат Джафері та президент Національної асамблеї Сербії Мая Гойкович. Представники країн Вишеградської групи, зокрема спікер польського Сейму Ельжбета Вітек, також взяли участь у переговорах в угорській столиці.

Європарламент

Європарламент

Зустріч у Будапешті закінчилося ухваленням представниками парламентів Південно-Східної Європи та Вишеградської групи Будапештської декларації про розширення Європейського Союзу.

Читайте також: «Handelsblatt: Східна Європа переживає економічне диво»

У ній йдеться про посилення підтримки розширення ЄС і про те, що політика розширення Союзу повинна залишатися відкритою для тих країн, які поділяють загальні цінності, що лежать в основі Європейського Союзу.

На думку учасників саміту, відсутність рішення на останньому засіданні Європейської ради щодо початку переговорів про вступ Албанії та Північної Македонії до ЄС «є історичною помилкою». Як йдеться у повідомленні, «учасники закликають політичних лідерів країн-членів ЄС зробити все, щоб якнайшвидше розпочати переговори про приєднання з Албанією та Північною Македонією».

Париж

Париж

Читайте також: «Пов’язані з Росією акаунти в соцмережах сіють незгоду перед виборами до Європарламенту»

Рішення саміту в Будапешті буде донесено, серед іншого, до керівників Європейської Ради, Європейського Парламенту та Європейської Комісії.

 

Be the first to comment on "Завершився IX саміт країн Південно-Східної Європи"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**