Завдяки нардепам-«ударівцям» запровадження санкцій проти Януковича та Фірташа було провалене

Голосування провалили висуванці КличкаГолосування провалили висуванці Кличка

Народні депутати відмовилися підтримати проект постанови про заходи захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності (№ 5350).

Читайте також: «ВРУ амністувала добровольців і військових, які вчинили нетяжкі злочини»

За основу та в цілому документ підтримали лише 202 депутати, двічі парламент провалив голосування за повернення до розгляду цієї постанови.

Зокрема, не голосували або були відсутні в сесійній залі представники «Опозиційного блоку» та депутатських груп «Відродження» і «Воля народу», а із 140 депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка» за постанову й повернення до її розгляду голосувала лише половина народних обранців. Про це свідчать результати голосування, оприлюднені на офіційному сайті Верховної Ради України.

Звертає на себе увагу той факт, що не голосували здебільшого депутати з групи «УДАР», лідером якої є київський міський голова Віталій Кличко (Наталя Агафонова, Микола Паламарчук, Валерій Пацкан, Ігор Побер, Оксана Продан, Руслан Сольвар та ін.), значна частина депутатів-«ударівців» також була відсутньою.

Верховна Рада

Верховна Рада

Читайте також: «ВРУ надала згоду на притягнення до відповідальності та арешт Онищенка»

Нагадаємо, проект постанови за № 5350 передбачав наступні заходи: схвалення і внесення на розгляд Ради національної безпеки та оборони України пропозиції щодо застосування персональних санкцій за створення реальних та/або потенційних загроз національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, сприяння терористичній діяльності. Після набрання чинності рішенням РНБОУ щодо застосування санкцій Міністерству закордонних справ проінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав з метою розгляду ними питання про запровадження аналогічних санкцій.Розробити порядок забезпечення застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

Авторами постанови є група депутатів від БПП, «Народного фронту», Радикальної партії і «Самопомочі».

Андрій Парубій

Андрій Парубій

Читайте також: «Віце-спікер ВРУ розповіла про торгівлю з окупованими територіями»

У свою чергу, спікер Парламенту Андрій Парубій розкритикував подібне рішення своїх колег і заявив, що не розуміє, чому народні депутати саботують введення персональних санкцій проти колишнього президента Віктора Януковича та його оточення.

Be the first to comment on "Завдяки нардепам-«ударівцям» запровадження санкцій проти Януковича та Фірташа було провалене"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**