Заборгованість Росії зростає. Вона є найбільшою від 2006 року

RzeczpospolitaRzeczpospolita

Зовнішній державний борг Росії зріс до рівня, незнаного з 2006 року. Проте у той час Кремль мусив сплатити ще третину зобов’язань СССР, — читаємо у польському виданні Rzeczpospolita.

Читайте також: «Росія втрачає мільярди на американських санкціях» 

У першій половині 2019 року зовнішня заборгованість федеральних органів влади Росії збільшилася в 1,5 рази до 64,34 млрд доларів, відзначає російський центральний банк. Станом на 1 липня державний борг був найвищим від 2006 року, коли Росія повинна була виплатити 33 млрд доларів від 104 млрд доларів боргів СССР, — нагадує російський портал finanz.ru.

Путін та рубль

Путін та рубль

За словами Пера Хаммерлунда, стратега SEB AB, Кремль накопичує резерви на «чорний день». Враховуючи падіння популярності Путіна, владі потрібні швидкі гроші для бюджетних стимулів, щоб підвищувати його рейтинг.

Кремль може дозволити собі такі маневри, оскільки державний борг Росії залишається низьким — він становить 16,5% ВВП. Навіть весь борг Росії (з бізнесом і фінансовим сектором) у сумі 487 млрд доларів повністю покривається міжнародними резервами на суму 518,3 млрд доларів, — читаємо в Rzeczpospolita.

Читайте також: «Росія хоче роздати 10 млн паспортів» 

Проте нинішня боргова політика є небезпечною для рубля, який стає дедалі більш схильним до потрясінь на зовнішніх фінансових ринках.

Be the first to comment on "Заборгованість Росії зростає. Вона є найбільшою від 2006 року"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**