Естонія першою в світі запровадить безплатний міжміський транспорт

ЕстоніяЕстонія

З липня мешканці Естонії зможуть безкоштовно пересуватися між своїми містами, про що було оголошено на урядовому рівні. Це не перша подібна ініціатива в балтійській країні. Від 2013 року в Таллінні функціонує безкоштовний громадський транспорт.

Читайте також: «Вперше за 25 років в Естонії збільшилося населення»

Протягом останніх п’яти років мешканці Таллінна можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом. Від 1 липня естонська влада хоче поширити дану практику на міжміське сполучення. Завдяки цьому Естонія, що має менш ніж півтора мільйони жителів, створить першу в світі сферу безкоштовного транспорту, яка охоплюватиме територію усієї країни.

Читайте також: «В Естонії відбудуться масштабні військові навчання за участю військ НАТО»

Естонський краєвид

Естонський краєвид

Міністр економіки та інфраструктури Естонії Кадрі Сімсон оголосив, що в деяких регіонах країни зберігатиметься перехідний період, перш ніж повністю буде скасовано плату за квитки. Він також зазначив, що наразі деякі регіони відмовилися від безкоштовної системи міжміського зв’язку. Вже зараз в Естонії 80% вартості громадського транспорту у провінції покривається за рахунок бюджетних коштів. Для реалізації нової системи цього року було виділено близько 13 млн євро, а на наступний рік — 21 млн євро.

Читайте також: «Естонія відгородиться від РФ колючою стіною в 2.5 м»

Тим часом, згідно з дослідженням, проведеним на замовленим порталу Postimees, лише кожен третій житель Естонії підтримує ідею безкоштовного громадського транспорту. Передусім вона подобається мешканцям великих міст. Коментатори зазначають, що причиною низької популярності цієї ідеї, ймовірно, є занепокоєння щодо збереження якості транспортних послуг або звичка використовувати власні транспортні засоби.

Таллінн

Таллінн

Be the first to comment on "Естонія першою в світі запровадить безплатний міжміський транспорт"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**