Ердоган: Ізраїль — це терористична держава

Реджеп Таїп ЕрдоганРеджеп Таїп Ердоган

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган назвав Ізраїль «терористичною державою» та «вбивцею дітей».

Читайте також: «Туреччина погрожує розірвати дипломатичні стосунки з Ізраїлем»

Виступаючи на з’їзді Партії справедливості та розвитку в провінції Сівас, Ердоган сказав, що реакція ізраїльської поліції на палестинських демонстрантів є «непропорційною», а сам Ізраїль назвав «репресивною окупаційною державою».

Його слова є реакцією на рішення Президента Сполучених Штатів Дональда Трампа, який 6 грудня офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю. Міжнародне співтовариство не визнає цього міста за столицю і тому майже 90 посольств іноземних держав розташовані в Тель-Авіві. Ізраїль контролює Єрусалим з 1967 року, коли протягом шестиденної війни його війська зайняли східну частину міста.

Рішення Трампа викликало демонстрації на палестинських територіях і в усьому мусульманському світі. У неділю Ліга арабських держав в заяві, прийнятій в Каїрі, різко розкритикувала США за визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Вона також закликала Вашингтон скасувати це рішення. «Рішення не має жодних правових наслідків (…), воно поглиблює напругу, розпалює гнів і загрожує зануренням регіону в насильство та хаос», — заявила Ліга арабських держав.

Східний Єрусалим

Східний Єрусалим

Читайте також: «Ердоган знову звинуватив ЄС у невиконанні обіцянок»

Міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман висловив надію на те, що палестинські протести проти рішення Президента США добігають кінця.

У суботу, третій день поспіль, на Західному березі Йордану, в секторі Газа і в східній частині Єрусалиму продовжувались протести палестинців. У результаті атак ізраїльської авіації та в зіткненнях з ізраїльськими силами безпеки було вбито чотирьох палестинців.

Однак, як відзначає агентство Reuters, суботні протести в секторі Газа та на Західному березі були менш численними та менш інтенсивними, ніж у попередні дні. Ізраїльські військові також повідомили, що в суботу ввечері з сектора Газа ракети в бік Ізраїлю не випускалися.

Читайте також: «Ердоган поставив США ультиматум»

Палестина на мапі Близького Сходу

Палестина на мапі Близького Сходу

Be the first to comment on "Ердоган: Ізраїль — це терористична держава"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**