Ердоган: це неприпустимо, що вони забороняють нам мати ядерну зброю

Ядерна зброяЯдерна зброя

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що неприпустимо, щоб ядерні держави забороняли Туреччині мати власний ядерний арсенал. Проте він не сказав, чи Анкара розробляє такі плани.

Читайте також: «Ердоган закликав турків у Німеччині не голосувати за Меркель»

«Деякі країни мають ядерні боєголовки, і не одну чи дві. Але нам вони кажуть, що ми не можемо їх мати. Для мене це неприйнятно», — заявив турецький лідер, виступаючи в середу на економічному форумі за участі політиків його Партії справедливості та розвитку у місті Сівас на сході країни.

«У світі немає розвиненої країни, яка б не мала ядерної зброї», — додав він. Reuters зазначає, що це твердження Ердогана не відповідає дійсності, оскільки багато розвинених країни не мають власної ядерної зброї.

Реджеп Ердоган

Реджеп Ердоган

Читайте також: «Ердоган: Ізраїль — це терористична держава»

У своєму виступові турецький президент також висловив припущення, що його країна хотіла б такого ж захисту, який має Ізраїль. «Недалеко від нас розташований Ізраїль, ми — майже сусіди. Вони здатні себе захистити, бо володіють атомною зброєю. Ніхто їх не може зачепити», — зазначив він. «Зараз ми продовжуємо власну роботу», — продовжив Ердоган, не пояснюючи, про що все-таки йдеться.

На думку аналітиків, в Ізраїлі є значний атомний арсенал, але влада країни ніколи офіційно не підтверджувала і не спростовувала його наявність.

У 1980 році Туреччина підписала Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, а в 1996 році — Договір про загальну заборону ядерних випробувань.

Мапа Туреччини

Мапа Туреччини

Читайте також: «Ердоган заявив, що Туреччина не потребує членства в ЄС»

Агентство AFP підкреслює, що заяви Ердогана щодо ядерної зброї прозвучали в той момент, коли Туреччина почала зміцнювати військові зв’язки з Росією після виключення з американської програми винищувачів F-35. США таким чином відреагували на придбання Анкарою російських ракетних комплексів С-400.

 

Be the first to comment on "Ердоган: це неприпустимо, що вони забороняють нам мати ядерну зброю"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**