Ердоган: Туреччина — це не раб, який чекає біля дверей ЄС

Реджеп ЕрдоганРеджеп Ердоган

Турецький президент пригрозив, що влада перегляне свою позицію щодо вступу в ЄС.

Читайте також: «Сліди смертників в Анкарі ведуть до Сирії, — Ердоган»

Туреччина відмовиться від вступу в Євросоюз, якщо він не відкриє нові глави переговорів з Анкарою з цього питання, заявив президент країни Реджеп Таїп Ердоган.

«Якщо вони цього не зроблять, то до побачення. Туреччина — це не раб, який чекає біля дверей. Якщо пункти будуть відкриті, то тоді сядемо і будемо розмовляти. Інакше говорити нема про що», — сказав Ердоган, виступаючи перед депутатами парламенту.

Раніше Ердоган заявив, що Анкара перегляне свою позицію щодо вступу в ЄС, якщо не буде позитивних зрушень в цьому питанні, а також якщо збережеться нинішня ворожа налаштованість деяких країн-членів Союзу.

Євросоюз

Євросоюз

Читайте також: «Туреччина готова відвернутися від ЄС — Ердоган»

Угода про асоціацію між ЄС (раніше ЄЕС) і Туреччиною була підписана в 1963 році. Заявку на членство в Євросоюз Анкара подала в 1987 році. Переговори про вступ Туреччини в ЄС, які розпочалися тільки в 2005 році, неодноразово ускладнювалися розбіжностями, які приводили до їх припинення. На даний момент відкриті 16 з 35 глав переговорного досьє.

У березні 2016 року лідери країн-членів ЄС погодилися активізувати переговори в обмін на згоду Анкари сприяти скороченню припливу мігрантів до Євросоюзу через її територію.

Пізніше Реджеп Таїп Ердоган звинуватив керівництво Євросоюзу в невиконанні своїх зобов’язань по домовленості щодо мігрантів. За його словами, ЄС не виплачує Туреччині суму в три мільярди євро, про яку було домовлено.

Читайте також: «Ердоган знову звинуватив ЄС у невиконанні обіцянок»

Мітинг

Мітинг в підтримку Ердогана

 

 

Be the first to comment on "Ердоган: Туреччина — це не раб, який чекає біля дверей ЄС"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**