Ердоган про Сороса: Угорський єврей, який розділяє нації

Реджеп Таїп ЕрдоганРеджеп Таїп Ердоган

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звинуватив Європу в підтримці тероризму і висловив свою думку про «угорського єврея Джорджа Сороса».

Читайте також: «Кіпрсько-турецький конфлікт та стосунки Туреччини з НАТО та ЄС»

Ердоган послався на рішення Європейського суду з прав людини, невигідного для Туреччини. Суд встановив, що Туреччина порушила права людини в зв’язку зі справою колишнього лідера Народної демократичної партії (HDP) Селахаттіна Демірташа, котрого звинувачують у підтримці зв’язків з Курдською робітничою партією, яку Анкара вважає терористичною організацією.

Суд заявив, що Демірташ провів занадто багато часу під вартою, чого не можна виправдати. Європейський суд також закликав до швидкого початку судового процесу проти колишнього лідера HDP та розкритикував Туреччину за те, що політика утримували під вартою під час президентських виборів.

«Ви чули, щоб інституції ЄС звертали увагу на те, що одна і та ж особа має на своїх руках кров 50 чоловік, які померли внаслідок подій 6-8 жовтня 2014 року?», — запитав Ердоган.

Президент Туреччини вважає рішення Трибуналу «неприпустимим» і пообіцяв, що Туреччина вживатиме заходів проти цього вироку.

Мапа Туреччини

Мапа Туреччини

Ердоган звинувачує HDP у зв’язках з курдськими терористами. Однак HDP не визнає жодних зв’язків з Курдською робітничою партією.

«Якщо ви відправитесь до будь-якого європейського міста, то побачите прихильників терористичної організації, що перебувають на свободі і збирають мільйони євро на свою діяльність», — сказав Ердоган.

Читайте також: «Туреччина погрожує розірвати дипломатичні стосунки з Ізраїлем»

«Ви знаєте про це, Європейський суд з прав людини? Ви оголосили рішення у цій справі? Жодна країна, яка приймає членів FETO (організація Фетхуллаха Ґюлена, противника Ердогана, звинуваченого в плануванні невдалого військового перевороту в липні 2016 року), не має ніякого права говорити про демократію», — сказав він, додавши, що така поведінка є прикладом «теророфілії».

«Я попереджаю наших європейських друзів, ті терористи, яких ви любите так сильно, повернуть свою зброю у ваш бік, коли виникне конфлікт інтересів», — сказав Ердоган.

Фетхуллах Ґюлен

Фетхуллах Ґюлен

Ерджеп Ердоган також згадав  про Джорджа Сороса, котрий — як було зазначено — стоїть за Османом Кавала, який повинен нести відповідальність за організацію протестів у Стамбулі в 2013 році. Ці протести були спрямовані проти Ердогана.

Говорячи про Сороса, Ердоган назвав його «угорським євреєм», додавши, що його метою є розділити нації і посварити їх.

Читайте також: «Європарламент хоче заморозити переговори про вступ Туреччини до ЄС»

«Він має багато грошей і витрачає їх для досягнення цієї мети», — додав Ердоган.

 

 

Be the first to comment on "Ердоган про Сороса: Угорський єврей, який розділяє нації"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**