Ердоган поставив США ультиматум

Північна АмерикаСША

Турецький президент Ердоган вважає, що Вашингтон повинен вибирати, з ким «дружити» — з офіційною Анкарою або опозиційним проповідником Ґюленом.

Читайте також: «Ердоган звинуватив Росію в причетності до торгівлі нафтою з ІДІЛ»

США повинні вибирати між офіційною Анкарою і опозиційним релігійним діячем Фетхуллахом Ґюленом, якого турецькі власті звинувачують в організації путчу, ліквідованого минулого місяця. Про це, виступаючи перед своїми прихильниками, заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, пише державне турецьке агентство Anadolu.

«Рано чи пізно Америці доведеться зробити вибір: або Туреччина, або FETO (такою абревіатурою Анкара позначає «терористичну організацію ґюленістів», – Глобал Аналітик). Або FETO, що організує перевороти, або демократична Туреччина. Їм потрібно зробити вибір», — сказав він, коментуючи відмову влади США про екстрадицію проживає в штаті Пенсільванія Ґюлена на батьківщину.

проповідник

Фетхуллах Ґюлен

Читайте також: «Ердоган звинуватив Євросоюз в упередженості до Туреччини»

Увечері 15 липня прем’єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим заявив про спробу перевороту в країні з боку частини військових. Президент Реджеп Таїп Ердоган закликав своїх прихильників вийти на вулицю. Вранці 16 липня влада заявила про придушення виступу путчистів.

Пізніше Ердоган закликав владу США видати Туреччині опозиційного імама Фетхуллаха Ґюлена, якого Анкара називає «ватажком терористичної організації» і звинувачує в керівництві путчем, але серед матеріалів, наданих турецькою стороною Вашингтону, в Держдепі США не побачили необхідних для екстрадиції доказів провини проповідника.

Північна Америка

США

У 2013 році Ґюлен звинуватив на той час прем’єра Ердогана в створенні системи «тотальної корупції», а днями заявив, що останній має намір встановити в Туреччині диктатуру.

Читайте також: «Ердоган загрожує військовими заходами сирійським курдам»

Be the first to comment on "Ердоган поставив США ультиматум"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**