Ердоган заявив, що Туреччина не потребує членства в ЄС

Реджеп Таїп ЕрдоганРеджеп Таїп Ердоган

«Туреччина більше не потребує членства в Європейському Союзі, але в односторонньому порядку не відмовляється від переговорів щодо вступу, які було припинено», — заявив президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган.

Читайте також: «Кіпрсько-турецький конфлікт та стосунки Туреччини з НАТО та ЄС»

«Ми не будемо стороною, яка піддається. Фактично, ми більше не потребуємо членства в ЄС», — сказав глава Турецької держави.

Він підкреслив, що «ЄС обдурила Туреччину» в боротьбі проти тероризму. Уряд Ердогана стверджує, що держави Євросоюзу не зрозуміли значення загрози, перед якою стоїть Туреччина, і не відреагували на прохання про висилку підозрюваних в зв’язках з організаторами невдалого перевороту в Туреччині, який мав місце в липні минулого року, — пише агентство Reuters.

Однак Ердоган зазначив, що Євросоюз як і раніше потребує Туреччини. «Якщо ЄС збирається зробити крок вперед, існує лише один спосіб. А саме, через наділення Туреччині членства і початок діяльності для культурного і економічного зростання», — сказав він.

У вересні, в ході дискусії до парламентських виборів в Німеччині, канцлер країни Ангела Меркель заявила, що Туреччина не має вступати до Європейського Союзу, а переговори про вступ повинні припинитися, незважаючи на те, що ця країна є ключовим союзником в НАТО. Проте Меркель погодилась з тим, що таке рішення вимагає згоди більшості держав-членів ЄС.

Мапа Туреччини

Мапа Туреччини

Читайте також: «Військовий путч в Туреччині не усунув, а посилив Ердогана»

Відносини між Німеччиною і Туреччиною, країнами, що входять до НАТО, погіршилися після спроби перевороту в минулому році в Туреччині. Масові арешти і репресії в державному апараті викликали критику з боку європейських країн, у відповідь на що президент Туреччини звинуватив Німеччину а антитурецькій діяльності.

Як стверджує Європейська комісія, ці дії турецького уряду унеможливлюють членство країни в ЄС, а рішення про припинення переговорів про вступ залежить від держав-членів.

Хоча відносини між Туреччиною і ЄС (зокрема деякими державами-членами Західної Європи) є напруженими, Анкара все одно залишається гарантом зменшення припливу біженців з країн Близького Сходу і Північної Африки до ЄС. Після минулорічної угоди, укладеної між Євросоюзом та Туреччиною потік біженців з цієї країни до Греції був практично перекритий.

Туреччина веде переговори щодо вступу до ЄС з 2005 року. Відтоді прогрес у переговорах був невеликим. Угода між ЄС та Туреччиною щодо зупинки потоку біженців передбачала нові можливості для переговорів, але погані відносини (відмова Туреччини змінювати законодавство та репресії проти опозиції) унеможливили прогрес. У листопаді 2016 року Європейський парламент закликав Європейську комісію офіційно заморозити переговори з цією країною, що ЄК досі не зробила.

Читайте також: «Чому Туреччина збила російський літак?»

Кінець путчу

Кінець путчу

Be the first to comment on "Ердоган заявив, що Туреччина не потребує членства в ЄС"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**