Ердоган закликав турків у Німеччині не голосувати за Меркель

Реджеп Таїп ЕрдоганРеджеп Таїп Ердоган

Президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган назвав канцлера ФРН Ангелу Меркель ворогом Туреччини та звернувся до турок, що живуть у Німеччині, з проханням проголосувати проти неї та всіх основних партій на виборах до Бундестагу, які відбудуться 24 вересня.

Читайте також: «Макрон і Меркель заявили, що перезапускатимуть Євросоюз»

«Я закликаю всіх моїх співвітчизників у Німеччині: християнські демократи, СПД, зелені — є ворогами Туреччини. Підтримайте ті політичні партії, які не є її ворогами», — сказав Ердоган після п’ятничної молитви у Стамбулі.

«Я закликаю їх не голосувати за ту партію, яка бере участь в агресивних, образливих діях проти Туреччини і щоби вони дали тим політичним партіям урок біля виборчої урни», — додав він.

Як зазначає Reuters, це один з найбільш гострих виступів Ердогана проти Меркель, що показує зростання розбіжностей між двома країнами, які є членами НАТО і мають між собою великий торгівельний оборот.

Турецько-німецькі відносини погіршилися після минулорічної невдалої спроби державного перевороту в Туреччині, в результаті чого було арештовано більш ніж 50 тис. осіб і відбулася чистка державного апарату, яка охопила понад 150 тис. осіб. Це викликало критику з боку європейських країн, на що Ердоган відреагував звинуваченнями ФРН в антитурецьких діях.

Тим часом противники канцлера Німеччини Ангели Меркель у четвер завадили її виступам на мітингах в Саксонії та Тюрінгії перед виборами в Бундестазі, вигукуючи звинувачення. Саксонія — це бастіон руху Pegida, який критикує міграційну політику уряду.

Ангела Меркель у мусульманському вбранні

Ангела Меркель у мусульманському вбранні

На мітингу в Аннаберг-Буххольц (Саксонія) проти Меркель протестувало 150 людей. Демонстранти скандували «геть» і заважали промові лідера ХДС гучним свистом. Противники глави уряду тримали плакати з гаслами: «Зрадниця нації!», «Це не мій канцлер!» і «Меркель хоче НДР 2.0.!»

Читайте також: «Меркель, йди!» — дедалі більше німців виступають за відставку канцлера»

Після цього втрутилася поліція, яка наказала декільком особам покинути місце, де проводився захід. Було арештовано кілька осіб, які нецензурно висловлювались на адресу Меркель та дражнили її нацистським привітанням. Крім прихильників Pegidy («Патріотичні європейці проти ісламізації Заходу»), в акції протесту також взяли участь симпатики AfD («Альтернатива для Німеччини») — партії, яка декларує євроскептицизм та виступає проти імміграції з мусульманських країн.

Під час своєї промови Меркель згадала про протестувальників. «Деякі люди можуть лише кричати, інші намагаються щось змінити, а ще інші тільки верещать», — сказала вона.

Меркель також намагалася захищати свою міграційну політику. «Ми показали, що готові допомогти тим, хто цього потребує. У ситуації гуманітарної кризи Німеччина показала себе добре», — сказала вона та пообіцяла, що 2015 рік, коли до Німеччини прибуло майже 900 000 мігрантів з наміром одержати там притулок — не повториться.

Подібні інциденти сталися під час візиту Меркель в Апольд (Тюрінгія). Приблизно 30 людей «привітали» канцлера криками «Геть!», «Брехуха!» і «Лицемірка!». Гасла на транспарантах були спрямовані проти імміграційної політики уряду: «Закрити кордони» і «Хто голосує за ХДС, той обирає необмежену імміграцію псевдобіженців».

Берлін

Берлін

Мітинги в Аннаберг-Буххольц і в Аполд були першими виступами Меркель на території колишньої Німецької Демократичної Республіки під час останнього етапу виборчої кампанії. Східні німці набагато більш критично налаштовані до міграційної політики нинішнього німецького уряду, ніж виборці у західній частині країни. У Саксонії в останні роки частіше, ніж в інших федеральних землях траплялися напади на табори для біженців.

Вибори до Бундестагу відбудуться 24 вересня. Меркель сподівається в четвертий раз зайняти крісло канцлера.

Читайте також: «Передумови та наслідки нелегальної міграції на Європейський континент»

 

Be the first to comment on "Ердоган закликав турків у Німеччині не голосувати за Меркель"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**