Елон Маск збирається відправити на Марс автомобіль

Елон МаскЕлон Маск

«Під час перших випробувальних польотів нові ракети зазвичай несуть навантажувальний імітатор у вигляді блоків бетону або сталі. Це для нас здалося дуже нудним», — розповідає Елон Маск, голова компанії SpaceX. Оскільки він завжди натякав, що його компанія не «нудна», нова велика ракета Falcon Heavy відправить на Марс автомобіль.

Читайте також: «В ОАЕ через посуху хотіли викликати штучний дощ, а спровокували повінь»

«Вантажем буде справжній Tesla Roadster, який потрапить на мільярди років на орбіту Марса, — написав Маск. — Мені дуже подобається образ автомобіля, який пролітає через космос і може бути відкритий невідомими цивілізаціями протягом декількох мільйонів років».

Старт Falcon Heavy намічено на наступний місяць, тобто на січень 2018 року. Його відкладали багато разів, але тепер перенесення дати вильоту є малоймовірним.

Falcon Heavy буде мати скромні можливості — «лише» 63 тонни для низької орбіти. Однак у порівнянні з тим, що має на даний час людство, це буде великий стрибок. Зараз найбільшою ракетою є американська Delta IV Heavy, здатна доставити 29 тон на низьку орбіту. Отже Falcon Heavy буде більш ніж удвічі потужнішим. Фірма Маска, SpaceX, хоче використовувати Falcon Heavy для перенесення супутників, а також для першої місії на Марс, яка є основною метою мільярдера. Falcon Heavy — це можливість надсилати до планети максимум 16,8 тонн, що достатньо для пілотованого судна з постачанням.

Tesla Roadster

Tesla Roadster

Читайте також: «В Японії почалася дезактивація міста, забрудненого аварією на АЕС «Фукусіма – 1»

Першим вантажем, однак, повинен бути електромобіль Tesla Roadster, вироблений іншою компанією Muska — Tesla.

Після запуску автомашина буде доставлена до Марсу і виведена на геліоцентричну орбіту. Це означає, що вона буде крутитися навколо Сонця, час від часу проходячи біля Марса, що стане не тільки демонстрацією, але, перш за все, попереднім випробуванням перед майбутнім польотом на цю планету. Автомобіль повинен пройти маршрут, аналогічний до того, який подолає корабель з людьми, які лелітимуть на Марс.

Falcon Heavy стане ракетою, яка вишле перших людей на Червону планету. Коли це трапиться, ще невідомо. Багато чого залежить від того, як пройдуть перші випробування її пілотованих кораблів Dragon 2.

SpaceX створює Dragon 2 в рамках контракту з НАСА для забезпечення доставки космонавтів на Міжнародну космічну станцію. Перше випробування Dragon 2 має відбутися у серпні 2018 року.

Falcon Heavy

Falcon Heavy

Читайте також: «Македонія готова відмовитися від Александра Македонського заради покращання стосунків з Грецією»

Важливою особливістю Falcon Heavy є її здатність повертатися на Землю для повторного використання. SpaceX є піонером у цій галузі. Зараз стандартом є одноразове використання космічних ракет. Проте компанія Маска створила систему їх багаторазового використання, і незважаючи на загальний скептицизм у космічній галузі, продемонструвала, що це може працювати.

Be the first to comment on "Елон Маск збирається відправити на Марс автомобіль"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**