Екс-регіонал Хомутинник — «висхідна зірка» олігархії

регіонВіталій Хомутинник

Нардеп Віталій Хомутинник не тільки вийшов сухим з води після падіння режиму Віктора Януковича — його політичний вплив на парламент та уряд стрімко зростає.

Читайте також: «Регіонали фінансували главу ЦВК Охендовського, КПУ і «Нашу Україну»

4 серпня депутат Віталій Хомутинник, голова групи Партія Відродження, святкував сорокаріччя. Робив він це по-багатому — ймовірно, у південній частині Італії. Принаймні, саме там, у водах Тірренського моря, між мальовничими італійськими містечками Нерано і Позітано, а також островом Капрі весь перший тиждень серпня курсувала 40‑метрова розкішна яхта «Апостроф» з інтер’єрами в стилі ар-деко. Місцеперебування корабля показав сайт marinetraffic.com, що відслідковує переміщення суден в реальному часі.

Восени 2014-го компанія Moran Yacht&Ship виставила «Апостроф» на продаж за $24 млн. Покупцем став саме Хомутинник. В офіційній декларації депутата судно не зазначене — яхта зареєстрована в офшорі на Кайманових островах.

Поки він відпочивав на морі, в одному з італійських аеропортів на нього чекав персональний літак Gulfstream G280. Модель, що демонструє найбільшу дальність польоту і максимальну крейсерську швидкість серед бізнес-джетів суперсереднього класу, коштує близько $17 млн. У літака промовистий бортовий номер — VP-CVH. Перші три літери — абревіатура Кайманових островів, до яких джет приписаний з 2015 року, а останні — VH — збігаються з ініціалами депутата. У декларації літак також не вказаний, хоча постійно базується в аеропорту Київ (Жуляни).

партія Януковича

Партія Відродження

Сховані в офшорах яхта, літак — їх наявність політик не підтвердив, але і не спростував — не означають, що Хомутинник соромиться власного багатства, аж ніяк. Член парламентського комітету з питань податкової та митної політики офіційно є найбагатшим депутатом Верховної Ради: за 2015 рік він вказав 167 млн грн загального доходу і 354 млн грн на банківських рахунках (ще 15,2 млн грн — у його сім’ї).

Читайте також: «Опоблок» хоче поквитатися з екс-нардепом Ландиком за свідчення проти Єфремова»

Для сорокарічного українця, який провів останні 14 років в стінах парламенту зі скромною офіційною зарплатою, це дуже непоганий результат.

Грошима і яхтами «дольче віта» Хомутинника не обмежена. Йому казково таланить останнім часом: уродженець Макіївки, який 12 років перебував у лавах Партії регіонів (ПР) і голосував за найскандальніші закони, після повалення режиму Януковича не сів, не втік з країни. Навпаки, після Майдану він вступив у свій персональний золотий вік. Тепер екс-регіонал керує п’ятою за величиною парламентською силою — 23 мандати, торгується з владою за підтримку її ініціатив. Також він придбав частки у великих компаніях і задекларував у 30 разів більший дохід, ніж вказував за часів Януковича.

Хомутинник

Персональний літак Хомутинника Gulfstream G280

Але у Хомутинника є ще одне, значно вагоміше досягнення: за влучним висловом політолога Володимира Фесенка, екс-регіонал став «рішалою», який може домовитися з Державною фіскальною службою (ДФС) — митницею та податковою. Він, мовляв, 10 років вибудовував систему контролю за фіскалами. І збудував. «Хомутинник знайшов цю нішу і успішно користується нею зараз»,— каже експерт.

Читайте також: «Москаль: Ниточки від чорної каси ПР тягнуться до Ющенка»

Be the first to comment on "Екс-регіонал Хомутинник — «висхідна зірка» олігархії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**