Екс-президенти закликали до єднання України та Польщі

«Gazeta Wyborcza»«Gazeta Wyborcza»

Відбулася конференція «Демократія. Примирення майбутнього», яку організував Інститут Броніслава Коморовського та Amicus Europae Алєксандра Кваснєвського. На ній було зачитано звернення колишніх українських та польських президентів про захист процесу примирення. Текст звернення було опубліковано у виданні «Gazeta Wyborcza».

Читайте також: «Польща знову вимагає віддати уламки президентського літака»

«Українсько-польське примирення, незважаючи на складну історію, — велике досягнення вільної України та вільної Польщі. Воно є результатом зусиль обох суспільств, урядів наших країн, а також нинішніх Президентів України та Польщі.

Примирення та співпраця між Польщею та Україною є життєво важливими для обох народів і мають надзвичайно важливе значення для майбутнього всього регіону Центральної та Східної Європи. Воно стратегічно вагоме для забезпечення безпеки східного флангу НАТО та ЄС, що стоять перед таким викликом, як російська агресія в Україні.

Тому ми з великою стурбованістю дивимося на явища, які виникають останнім часом і які загрожують примиренню та співпраці.

Алєксандр Кваснєвський та Броніслав Коморовський

Алєксандр Кваснєвський та Броніслав Коморовський

Ми особливо стурбовані зростанням суперечок та негативних емоцій навколо болісного досвіду в історії взаємних стосунків.

Ми вважаємо, що, серед іншого, це важке минуле повинно заохочувати сучасних поляків та українців продовжувати свої зусилля для примирення та співпраці з метою досягнення кращого майбутнього нашими країнами і державами. Ми не можемо бути заручниками історії. Ми повинні навчитися поважати різні історичні почуття і, насамперед, шукати в минулому те, що нас об’єднує. Ми повинні проявляти повагу до могил жертв старих польсько-українських конфліктів. Ніщо в історії не можна стерти чи скасувати, але навіть найболючіший досвід може бути джерелом спільної рефлексії з думкою про майбутні покоління українців та поляків.

Читайте також: «Польща збільшить свою армію наполовину»

Ось чому ми закликаємо захистити процес примирення між нашими країнами. Ми звертаємося до урядів та співтовариств, особливо до тих, що беруть активну участь в процесі примирення церков, держструктур, громадських організацій, засобів масової інформації, наукових кіл — до всіх прихильників примирення, зближення і дружби між нашими народами.

Польща

Польща

Ми закликаємо до проведення постійного, стійкого діалогу, протистояння екстремістській поведінці, до освітнього процесу, заснованого на правді та надійних історичних джерелах, на взаємній повазі, на посилені співпраці істориків, вузів, діячів культури і мистецтва, вчителів і вихователів, усіх тих, хто формує знання та мислення громадян наших країн, особливо молодого покоління.

Нехай пам’ять про невинні жертви давніх українсько-польських конфліктів пов’язує наші країни і народи в загальній рефлексії і спільному прагненні майбутнього на основі співпраці і дружби», — читаємо в «Gazeta Wyborcza».

Читайте також: «Польща запрошує узбецьких заробітчан»

Це звернення підписали екс-президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко, а також колишні президенти Польщі Броніслав Коморовський та Александр Кваснєвський.

Be the first to comment on "Екс-президенти закликали до єднання України та Польщі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**