До 2500 року може померти останній японець

Японські пенсіонериЯпонські пенсіонери

Тільки за останній рік населення Японії скоротилося на 400 тис. осіб. Демографи стверджують, що якщо тенденція не зміниться, то до 2500 року японська нація зникне.

Читайте також: «Японія розгнівана візитом Медведєва на Курильські острови»

Японська Статистична служба опублікувала дані, які показують, що в 2017 році в країні народилося найменше дітей від 1899 року — лише 946 тис. У минулому році померло 1,3 млн осіб.

Вчені застерігають, що при такому низькому рівні народжуваності до 2050 року кількість японців зменшиться на 27 млн.

За даними Статистичної служби, ще в 1970 році коефіцієнт народжуваності становив 2.1 дітей на одну японку, а в 2017 році — 1.45.

Токіо

Токіо

Читайте також: «Японія направила Росії протест через Курили»

Експерти пояснюють, що таке сильне небажання японців мати дітей випливає насамперед з того факту, що молоді громадяни цієї країни дуже велику увагу приділяють отриманню освіти, а потім — пошуку високооплачуваної роботи. Вони також бояться брати на себе відповідальність за створення родини.

Підвищення народжуваності є одним із пріоритетів уряду прем’єр-міністра Абе. До 2025 року вона повинна зрости до 1,8. Нинішній японський уряд підтримує розбудову мережі безплатних дитячих садків, на створення та оснащення яких буде виділено біля 800 млрд ієн.

У деяких регіонах країни за народження дитини батькам виплачують одноразову винагороду в 300 тис. ієн, а коли дитина досягає шкільного віку — батьки отримають 90 тис. ієн на рік для потреб, пов’язаних з освітою.

Японки

Японки

У місті Нагіхо, завдяки виплатам за народження дитини, за дев’ять років подвоївся показник народжуваності (з 1,4 до 2,8 — від 2005-го до 2014 року, хоча наразі знизився до 1,9).

Читайте також: «Цього року Японія прийняла трьох мігрантів»

Уряд Японії мусить переконати мешканців країни більше народжувати, оскільки розрахунки експертів викликають тривогу. Японська Статистична служба прогнозує, що до 2050 року населення країни становитиме 100 млн осіб, тобто скоротиться на 27 мільйонів. Статистичні дані ООН показують, що в 2100 році в країні можне залишитися лише 85 млн громадян. Якщо тенденція не зміниться, то до 2500 року японців просто не залишиться.

 

Be the first to comment on "До 2500 року може померти останній японець"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**