До 2100 року майже всі альпійські льодовики можуть розтанути

АльпиАльпи

Льодовики в Альпах можуть розтанути до 2100 року, — згідно з останніми дослідженнями вчених. Це станеться, якщо в наступні десятиліття не зменшиться вплив людської діяльності на глобальне потепління.

Читайте також: «Росія втрачає мільярди на американських санкціях»

«Найгірший сценарій полягає в тому, що майже все розтане», — повідомив журналістам у вівторок Гаррі Зеколларі, кліматолог з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха під час щорічної зустрічі, яку організовує Європейська Спілка наук про Землю.

Як зазначав Зеколларі, навіть якщо людям вдасться запобігти глобальному потепленню, половина альпійських льодовиків зникне до 2050 року. Він також пояснив, що незалежно від того, який сценарій глобального потепління буде реалізовано в наступні десятиліття, льодовики скоротяться вдвічі до 2050 року, оскільки час їхнього танення дуже довгий.

Дослідники, використовуючи нові розрахунки з 2017 року, проаналізували еволюцію чотирьох тисяч окремих льодовиків в Альпах об’ємом 100 кубічних кілометрів, що відповідає об’єму приблизно 40 мільйонів олімпійських басейнів.

Кліматичні зміни

Кліматичні зміни

Читайте також: «Гренландський льодовик, який найшвидше танув, раптом почав збільшуватись»

Фахівці перевірили, як зміниться стан льодовиків на основі конкретних сценаріїв, представлених Міжурядовою групою експертів з питань зміни клімату (консультативний орган ООН). Ці сценарії, які називаються сценаріями RCP, визначають зміни концентрації вуглекислого газу в атмосфері та мають назви RCP2.6, RCP4.5, RCP6 і RCP8.5. Найгіршим з точки зору зміни клімату є RCP8.5, а найбільш оптимістичним — RCP2.6.

Дослідники виявили, що якщо наступить сценарій RCP8.5, тобто до 2100 року середня глобальна температура підвищиться на 4,8 ᵒ С, то 95 % альпійських льодовиків розтопиться.

У випадку сценарію RCP4.5, 80% об’єму льодовиків зникне. Також не буде ніяких льодовиків нижче 2500 метрів.

Коли втілиться сценарій RCP2.6, тобто коли середня температура атмосфери Землі до 2100 року зросте приблизно на 2 ᵒ С, — в Альпах залишаться приблизно дві третини льодовиків. Це «гарна новина», але в порівнянні з попередніми оцінками, рівень танення буде вищим, ніж передбачалося раніше.

Швейцарська вища технічна школа Цюріха

Швейцарська вища технічна школа Цюріха

Читайте також: «Гренландія розглядає танення льодовиків як можливість отримати незалежність»

«На жаль, ситуація в Альпах схожа на ту, що склалася навколо полюсів», — зазначив Даніель Фарінотті з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха, співавтор звіту.

 

 

Be the first to comment on "До 2100 року майже всі альпійські льодовики можуть розтанути"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**