До 2050 року населення планети сягне майже 10 мільярдів, — ООН

Населення на планеті збільшуєтьсяНаселення на планеті збільшується

Очікується, що упродовж приблизно семи років Індія обжене Китай за кількістю населення. Також прогнозується, що Нігерія обійде Сполучені Штати і до 2050 року стане третьою за густотою населення країною світу. Про це йдеться в доповіді ООН.

Читайте також: «Сьогодні Україна надасть свої аргументи в Міжнародному суді ООН»

У доповіді Відділу народонаселення ООН Департаменту з економічних та соціальних питань прогнозується, що населення світу, яке нині нараховує майже 7,6 млрд, до 2030 року збільшиться до 8,6 млрд, до 2050 року — до  9,8 млрд, а до 2100 року — до 11,2 млрд.

Щороку до світової людності додається приблизно 83 млн осіб, і очікується, що тенденція до зростання зберігатиметься навіть за умов постійного падіння рівня народжуваності, який знижується з 1960-х років.

Джон Вільмот, керівник Відділу народонаселення, заявив на прес-конференції, що доповідь містить інформацію про населення 233 країн або регіонів світу.

«Популяція в Африці відрізняється швидкими темпами зростання, і передбачається, що на цей регіон припаде більше половини світового зростання населення у період до 2050 року. З іншого боку, очікується, що населення Європи дещо скоротиться в найближчі десятиліття», — сказав він.

ООН прогнозує, що до 2050 року половина населення планети, яке зростає буде зосереджена лише у дев’яти країнах: Індії, Нігерії, Конго, Пакистані, Ефіопії, Танзанії, США, Уганді та Індонезії. Ці держави перераховані в порядку їх «очікуваного внеску у загальне зростання», говориться в доповіді.

Протягом цього ж періоду, за попередніми розрахунками, населення 26 країн Африки зросте вдвічі.

Нігерія, яка на даний час є сьомою за величиною країною світу, має найбільші темпи зростання населення серед 10 найбільш густонаселених країн світу. В доповіді передбачається, що за цим показником Нігерія перевершить США до середини століття.

Нові прогнози також передбачають, що Китай, який на сьогодні нараховує 1,4 млрд жителів і займає перше місце за кількістю населення, до 2024 року поступиться Індії, в якій зараз мешкає 1,3 млрд жителів.

ООН

ООН

У доповіді під назвою «Перспективи народонаселення світу: огляд 2017 року» зазначається, що за останні роки рівень народжуваності знизився майже у всіх регіонах.

Читайте також: «Сенат США схвалив призначення Ніккі Гейлі в ООН»

У період з 2010-го по 2015 рік, за словами Вільмота, «жінки в усьому світі мали 2 1/2 народження на жінку протягом усього життя, але цей показник дуже відрізняється в усьому світі».

«Європа має найнижчий рівень народжуваності, який дорівнює 1,6 народження на одну жінку в останній період, у той час, коли в Африці спостерігається найвищий рівень народжуваності, приблизно 4,7 народження на одну жінку», — сказав він.

У доповіді зазначається, що рівень народжуваності в 47 найменш розвинених країнах залишається відносно високим, при цьому зростання населення становить близько 2,4% на рік. Очікується, що в найближчі десятиріччя цей показник значно сповільниться. Згідно з прогнозом ООН, загальна чисельність населення 47 країн зросте на 33 відсотка з приблизно 1 млрд на сьогодні до 1,9 млрд в 2050 році.

Нині дедалі більше країн мають народжуваність нижче рівня приблизно 2,1 народження на одну жінку, що необхідно для відтворення нинішнього покоління. За період 2010-2015 років рівень народжуваності був нижчим за рівень відтворюваності у 83 країнах, що становить 46 відсотків населення світу.

До десятки найбільш густонаселених країн з низьким рівнем народжуваності входять Китай, США, Бразилія, Росія, Японія, В’єтнам, Німеччина, Іран, Таїланд та Велика Британія.

До 2050 року половина населення планети, яке зростає буде зосереджена лише у дев’яти країнах

До 2050 року половина населення планети, яке зростає буде зосереджена лише у дев’яти країнах

Як зазначено в доповіді, крім уповільнення темпів зростання населення, низький рівень народжуваності призводить до старіння людності. Також прогнозується, що кількість людей у ​​віці 60 і більше років зросте вдвічі з поточних 962 млн до 2,1 млрд у 2050 році та більш ніж утричі — до 3,1 млрд у 2100 році.

Читайте також: «Україна стала непостійним членом Ради безпеки ООН»

Чверть населення Європи вже має 60 та більше років, і прогнозується, що до 2050 року ця частка досягне 35 відсотків, а потім залишатиметься на даному рівні до кінця століття.

Be the first to comment on "До 2050 року населення планети сягне майже 10 мільярдів, — ООН"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**