До 2020 року Канада прийме мільйон мігрантів

КанадаКанада

Згідно з новим рекордним планом, представленим урядом Канади, протягом наступних трьох років ця країна прийме майже мільйон іммігрантів. Уряд припускає, що мігранти стануть контрзаходом проти старіння населення і сприятимуть економічному розвитку держави.

Читайте також: «Канада працює над законодавством, яке дозволить продавати зброю Україні»

У 2018 році Канада має намір видати візи для проживання 310 тис. нових резидентів, в 2019 році  цей ліміт буде збільшено до 330 тис., а в 2020 році — до 340 тис., що дорівнює 1% населення країни. Радники прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо запропонували навіть вищі ліміти, які можуть сягати 450 тис. осіб в 2021 році.

Уряд в Оттаві дотепер встановлював щорічні квоти імміграції на рівні біля 250 000 осіб. Але нині, як підкреслюється в повідомленні, після консультацій з урядами провінцій і діловими колами, було вирішено підготувати кількарічний план для того, щоб організаціям, які обслуговують іммігрантів було легше підготувати заходи і план дій.

Уряд не приховує того факту, що рішення про збільшення імміграційних лімітів було прийняте насамперед через економічну та демографічну ситуацію. На прес-конференції в Торонто міністр з питань імміграції, біженців та громадянства Ахмед Хуссен розповів про старіння суспільства. «П’ять мільйонів канадців вийдуть на пенсію до 2035 року, і ми матимемо менше людей на ринку праці для підтримки людей похилого віку та пенсіонерів», — сказав чиновник. Уряд припускає, що іммігранти сприятимуть економічному розвитку країни. З трирічного ліміту одного мільйона нових іммігрантів близько 565 тис. приїде в рамках програм для кваліфікованих працівників різних галузей. Приблизно 265 тис. прибуде для возз’єднання сімей і понад 137 тис. віз буде надано біженцям.

Мапа Канади

Мапа Канади

Хуссен зазначив, що в той час як в 1971 році на одного пенсіонера статистично припадало 6,6 осіб на ринку праці, вже в 2012 році це співвідношення було 1 до 4,2, а за прогнозами в 2036 році становитиме від 1 до 2. У же той час, за оцінками, 100% зростання населення Канади відбудеться за рахунок імміграції (нині — 75%).

За даними статистичної установи Statistics Canada, більш ніж 7,5 млн людей (21,9%), за переписом минулого року, — особи, які народилися за межами Канади. Це найбільший показник з 1921 року, коли ця частка досягла 22,3%.

Читайте також: «Канада створює центр для боротьби з російською пропагандою»

Тим не менш, як сказав Хуссен, прибуття іммігранта до Канади є лише «половиною роботи». «Ми повинні бути впевнені, що люди отримують інструменти, необхідні їм для досягнення успіху», — сказав міністр.

Як відзначив один із науково-дослідних центрів — Conference Board of Canada — щорічний середній дохід канадця, народженого в Канаді складає близько 50 тис. канадських доларів. Для іммігранта — 43 тис. канадських доларів на рік. Доходи працівників-іммігрантів зменшилися з 1991 року, коли змінилися країни походження іммігрантів. Від початку 90-х років все більше нових канадців походять з Азії та Африки, а «канадські роботодавці та організації, що регулюють ринок праці мають проблеми з оцінкою зарубіжної освіти і досвіду роботи».

Conference Board of Canada додає, що для забезпечення ефективної інтеграції нових прибульців необхідно зберегти високий рівень життя «місцевого населення». З іншого боку, «Канада повинна визначити, як поліпшити економічну інтеграцію новоприбулих», наприклад шляхом впровадження програм підтримки житлової нерухомості.

Торонто

Торонто

Співробітники інституту Policy Option зазначають, що дотепер Канаді вдавалося уникати негативних наслідків імміграції, таких як падіння соціальної довіри через відсутність комунікації. Однак, як зазначається, імміграція не є вирішенням демографічних проблем, таких як старіння населення.

На необхідність інтеграції також звертає увагу опозиція. Мішель Ремпель, яка входить до Консервативної партії Канади (КПК) та займається питаннями імміграції, заявила, що необхідно досягти достатнього рівня володіння іммігрантами мовою.

Читайте також: «Китайці розпочинають у Миколаєві реалізацію найбільшого у Східній Європі проекту»

Іммігранти мають доступ до безкоштовних уроків англійської і французької мов, але кожен канадець може розповісти історії про неможливість порозумітися з техніком телефонної компанії (якими часто є азіати), будівельником (часто — поляки) або про мовні проблеми в роботі гарячої лінії банку.

Be the first to comment on "До 2020 року Канада прийме мільйон мігрантів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**