До Франції потрапили радіоактивні гриби з Білорусі

ГрибиГриби

Французьке агентство захисту прав споживачів повідомило, що в партії грибів, які Франція імпортує з Білорусі було виявлено радіоактивне забруднення, про що свідчать аналізи, проведені до того, як імпортні гриби мали потрапити у продаж.

Читайте також: «Вибори у Франції. Український погляд»

У відповідь на запит американської телекомпанії ABC News урядове агентство підкреслило, що споживання таких грибів не становитиме загрози для здоров’я споживачів, але через перевищення радіоактивного цезію 137 вся партія імпортованих грибів була знищена.

Спочатку повідомлялося, що ці гриби потрапили до Франції з Росії, що, в свою чергу, поставило питання про те, чи було забруднення пов’язане з інцидентом, який спричинив виникнення радіоактивної хмари над західними країнами?

Після того, як було виявлено, що гриби насправді походять з Білорусі, експерти дійшли до думки, що вони могли бути зібрані в районах, які зазнали радіоактивного забруднення після катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Чорнобильська АЕС

Чорнобильська АЕС

Читайте також: «У Чорнобилі знову вироблятимуть електроенергію»

У грибах не було виявлено слідів радіоактивного рутенію 106, який містився у хмарі, що з’явилася над Європою кілька тижнів тому.

«Цезій 137, який знайшли у грибах, часто зустрічається в Чорнобильській зоні», — наголошує прес-секретар Французького агентства захисту прав споживачів.

На початку 2017 року ЗМІ повідомили про виявлення підвищеного цезію 137 у диких свиней в чеських лісах. Причиною було те, що протягом деякого часу вони споживали гриби із чорнобильської зони.

Читайте також: «Росія розмістила в Білорусі потужну і смертоносну зброю»

Париж

Париж

Be the first to comment on "До Франції потрапили радіоактивні гриби з Білорусі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**