До Землі з гігантською швидкістю наближається сонячна буря

Сонячна буряСонячна буря

Нещодавно вчені спостерігали у сонячній короні виникнення отвору, який спричинив появу сонячної бурі. «На нашу планету чекають раптові та сильні зміни в магнітному полі», — попереджає науковий портал sciencealert.com.

Читайте також: «До Землі наближається незвичний астероїд»

Оскільки ми наближаємося до мінімальної сонячної активності, тобто періоду, в якому Сонце є «спокійним», ми рідко зустрічаємося з подібними явищами. Корональні дірки є одним з них. Це більш темні ділянки в короні, над полюсами Сонця, з настільки відкритим магнітним полем, що сонячний вітер може легко проходити через них. Якщо корональний отвір повернутий в бік Землі (як той, що утворився 7-8 вересня), то варто очікувати сонячного вітру.

Читайте також: «Згідно з останніми дослідженнями Земля поступово віддаляється від Сонця»

Земля

Земля

За даними американського Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (англ. National Oceanic and Atmospheric Administration; NOAA), буря матиме другий ступінь за п’ятибальною шкалою. Потік зарядженої плазми наближається зі швидкістю декілька сотень кілометрів на секунду, але це явище не буде сильним.

Геомагнітна буря впливає на GPS та може спричинити необхідність регулювання курсів космічних апаратів. Найцікавіший ефект — північне сяйво. У випадку сонячної бурі за ним можуть спостерігати люди, які знаходяться у високих географічних широтах біля полюсів.

Читайте також: «Наступного місяця стартує космічний зонд, який «доторкнеться до Сонця»

Найпотужніша магнітна буря трапилася в 1859 році і викликала північне сяйво, яке можна було спостерігати на Кубі, в Мексиці та Італії. На Скелястих горах воно було настільки яскравим, що від цього явища прокинулися золотошукачі, які переконалися, що ранок вже наступив.

 

 

 

Be the first to comment on "До Землі з гігантською швидкістю наближається сонячна буря"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**