Дослідниця з США стверджує, що всесвітньовідомий музичний твір Jingle Bells має расистське коріння

Jingle BellsJingle Bells

Професор Бостонського університету стверджує, що пісня Jingle Bells має расистське коріння, тому що вона вперше була виконана в спосіб, що висміював негрів.

Читайте також: «Вороги США промацують їх оборону по всій земній кулі»

«Спадщина Jingle Bells — одна з тих, де расистське походження було послідовно вилучено з історії», — написала в науковому журналі історик театру з університету в Бостоні Кіна Хемілл. Це обвинувачення вразило шанувальників однієї з найвідоміших різдвяних пісень.

Хемілл почала досліджувати походження пісні, щоб вирішити довгу суперечку між містами Медфорд (штат Массачусетс) і Савана (штат Джорджія). Обидва міста стверджують, що це в них Джеймс Лорд Пірпонт написав Jingle Bells.

У ході своїх досліджень Хемілл виявила плакат, який вказує на те, що Jingle Bells була вперше виконана у 1857 році в Бостоні під назвою One Horse Open Sleigh на презентації, під час якої білі танцюристи і співаки були вбрані в негрів.

Як пишеться у Вікіпедії, blackface — це «стиль театрального гриму, який виник у Сполучених Штатах наприкінці ХІХ ст. та відображав уявлення, присутні в американському суспільстві щодо негрів». За таких обставин була вперше виконана пісня Jingle Bells.

Артисти в гримові blackface

Артисти в гримові blackface

Читайте також: «Чого прагнуть ліві рухи в США?»

Хамілл також додала, що сліди blackface в Jingle Bells можна знайти в музиці, текстах пісень і «хвастощах та нестримній поведінці чоловічого тіла на сцені». «Витоки пісні полягають в економічних потребах людини, расистській політиці до громадянської війни, репертуарові комерційних виконавців blackface, які мандрували між Бостоном та Нью-Йорком», — написала дослідниця в своїй статті.

«Не дивлячись на те, що One Horse Open Sleigh для більшості виконавців і слухачів могла втратити своє расистське минуле і знайти місце в здавалося б безпроблемній романтизації різдвяних свят, привернення уваги до обставин виникнення твору уможливлює рефлексії на тему його проблемної ролі в розподілі на чорних і білих в Америці», — додала вона.

Хоча стаття була опублікована у вересні, лише зараз, перед Різдвом, вона почали широко коментуватися. Загалом, дуже негативно. «Jingle Bells є расистською, White Christmas є расистською, Baby it’s Cold Outside є сексистською. Що трапилося з Америкою, в якій я виросла, де люди не прокидалися кожен день, намагаючись знайти щось, що їх могло б образити», — запитала на Twitter одна з інтернет-користувачок.

«Що не так з ліберальними професорами? Їм немає нічого більше робити, як сидіти, перебирати фрагменти нашої історії і назвати все расизмом», — написав інший.

White Christmas

White Christmas

Читайте також: «У США суд блокує антиіміграційні закони»

Хемілл почала виправдовуватися, що результати її дослідження були неправильно витлумачені. «У 1857 році, коли Jingle Bells виконувалась у стилі blackface, а чоловіки малювали обличчя в чорний колір, ця пісня була расистською. Я ніколи не говорила, що вона є такою зараз», — сказала дослідниця в інтерв’ю The Herald. Вона додала, що не наполягає, що цю пісню не треба співати в даний час. «Я написала цю статтю не для того, щоб денервувати людей. Я ніколи не маю претензій щодо того, що люди мусять співати на Різдво, і що не мусять», — сказала вона.

 

Be the first to comment on "Дослідниця з США стверджує, що всесвітньовідомий музичний твір Jingle Bells має расистське коріння"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**