Дослідники: є нові свідчення участі Росії у війні на Донбасі

Матеріали Forensic ArchitectureМатеріали Forensic Architecture

Дослідники з британської групи Forensic Architecture опублікували нові дані, які підтверджують участь російських військових у Іловайській битві на Донеччині в серпні 2014 року. Тоді загинуло 366 українських солдатів. Британська газета The Guardian зазначила, що даний матеріал може слугувати доказом у Європейському суді з прав людини.

Читайте також: «В Італії викрили групу, яка займалася вербуванням найманців для військових дій на Донбасі»

Група Forensic Architecture, що працює в Лондонському університеті, зібрала супутникові знімки російських військових колон на території України та фото танка Т-72Б3, котрий, як стверджують дослідники, може бути на озброєнні лише у російській армії.

Forensic Architecture — це багатопрофільна група дослідників, що використовує різноманітні методи та технології для розслідування випадків насильства та порушень прав людини в усьому світі. Групу очолює Еял Вейцман.

Дослідники підкреслюють, що 3 вересня 2014 року, коли закінчилися бойові дії, колона російських військових транспортних засобів була помічена приблизно в 10 кілометрах на південь від Іловайська.

На Донбасі

На Донбасі

Група, яка опублікувала зібрані відеозаписи, фотографії та інтерактивну мапу на доступній для усіх інтернет-сторінці The Guardian, зазначає, що цей матеріал може слугувати доказом у Європейському суді з прав людини.

Читайте також: «Російські тролі поширювали дезінформацію про збиття MH17 на окупованому Донбасі»

Через те, що Росія заперечує присутність своїх солдатів в Україні, з’ясування її участі в конфлікті є обов’язком судів — наголошує британська газета.

Поблизу міста Іловайськ на схід від Донецька наприкінці серпня 2014 року українські війська були оточені переважаючими силами сепаратистів та армією Російської Федерації та зазнали величезних втрат.

Українським підрозділам було запропоновано умови виходу із оточення, але 29 серпня 2014 року, всупереч домовленостям, російські солдати відкрили вогонь з важкої зброї по колонах українських солдатів.

У битві під Іловайським загинули щонайменше 366 українських військових.

Росія, яка «не є стороною конфлікту», продовжує надсилати свою зброю на Донбас

Росія, яка «не є стороною конфлікту», продовжує надсилати свою зброю на Донбас

У звіті слідчої комісії ВРУ, яка у 2015 році вивчала причини виникнення Іловайського котла, зазначається, що тоді було допущено чимало недбальства. Зокрема не були виконані положення Закону про оборону та не був оголошений військовий стан. Також не було створено єдиного командного центру для захисту держави, і як результат — «не було впроваджено стратегічного плану використання збройних сил та інших оборонних формувань для відбиття військової агресії проти України».

Читайте також: «На Донбасі необхідні миротворці. Зголосилося декілька країн»

До трагедії призвели «фундаментальні проблеми з організацією оборони держави», неадекватні дії тодішнього міністра оборони Валерії Гелетея та начальника Генерального штабу Віктора Муженка.

 

 

Be the first to comment on "Дослідники: є нові свідчення участі Росії у війні на Донбасі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**