Дональд Туск назвав британський план Brexit «чистою ілюзією»

Дональд ТускДональд Туск

Президент Європейської Ради Дональд Туск назвав плани британського уряду щодо відносин з Європейським Союзом після Brexit «основаними на чистій ілюзії».

Читайте також: «Голова Європейської Ради не бачить майбутнього для проекту переселення біженців»

Так він заявив після зустрічі з прем’єр-міністром Великої Британії Терезою ​​Мей, яка тривала протягом восьми годин. Під час дискусії обговорювався план виходу Великої Британії з Європейського Союзу, про який буде оголошено на наступному тижні.

«Мені приємно, що уряд Великої Британії, здається, рухається до більш детальних пропозицій, — сказав Туск на прес-конференції в Брюсселі після зустрічі з Терезою Мей у Лондоні. — Проте якщо повідомлення ЗМІ вірні, то я боюся, що нинішня позиція Великої Британії заснована на чистій ілюзії».

Один з британських міністрів, який не брав участі у переговорах, сказав, що на них Велика Британія прагнула узгодження з правилами ЄС в конкретних секторах економіки, але залишила за собою право відступу.

Прапор ЄС

Прапор ЄС

Читайте також: «Туск: Brexit можуть взяти за приклад інші країни ЄС»

Туск заявив, що не може бути ніяких «виключень і домовленостей щодо спільного ринку», і що ЄС вважає свої пропозиції «абсолютно реальними».

Велика Британія готується представити більш детальний список своїх побажань в квітні, до початку переговорів про майбутнє партнерство. Але Брюссель попереджає, що Лондон не може отримати всього, що хоче.

Тереза Мей у вівторок викликала ключових міністрів до своєї заміської резиденції для консультацій та обговорень, щоб дійти згоди щодо того, які економічні зв’язки Велика Британія буде підтримувати з ЄС після виходу з блоку в березні 2019 року.

Читайте також: «Туск: Через два місяці можливий крах Шенгенської зони»

Дональд Туск заявив, що в ході саміту 22-23 березня лідери ЄС приймуть керівні принципи майбутніх відносин з Британією, незалежно від того, чи Лондон підготує своє власне бачення».

Тереза Мей

Тереза Мей

 

Be the first to comment on "Дональд Туск назвав британський план Brexit «чистою ілюзією»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**