Дональд Трамп пообіцяв суворе покарання для розповсюджувачів наркотиків

Дональд ТрампДональд Трамп

Президент Дональд Трамп пообіцяв суворе покарання за торгівлю наркотиками, включно зі смертною карою, укріплення кордонів та збільшення витрат на профілактику й лікування, щоб зупинити епідемію наркозалежності.

Читайте також: «Чи атакує Трамп Північну Корею?»

Стратегія Президента є триступневою. Він прогнозує зниження попиту на синтетичні аналоги таких препаратів, як морфін та героїн, через посилення контролю та скорочення на третину протягом трьох років кількості рецептів, що виписуються на ці лікарські засоби; радикальне скорочення обігу наркотиків; в кінцевому підсумку — популяризацію доступу до лікування залежності від героїну.

Обіцяне медикаментозне лікування та федеральне страхування бідних означає додаткові витрати мільярдів доларів протягом найближчих 10 років.

Президент Tрамп оголосив, що разом з Конгресом намагатиметься знайти $6 млрд для профілактики і лікування наркоманії на 2018-2019 роки, і що всі державні школи отримають антидот Наркан.

Наркан — засіб у вигляді назального спрею, є ефективною протиотрутою при передозуванні опіоїдів. Вартість одного набору становить $20-$40. Для порівняння, одна смерть від передозування опіоїдів коштує платникам податків приблизно $30 тис.

Американський лідер не виключив судовий процес з подачі федерального уряду проти «деяких виробників опіоїдів», але не вказав, на якій правовій основі.

Опіоїди

Опіоїди

Трамп оголосив про рішучу боротьбу з бандами наркоторговців і укріплення кордону шляхом побудови гігантського муру між Сполученими Штатами та Мексикою.

«90% героїну надходить до Америки через південний кордон, і може демократи в кінцевому підсумку погодяться побудувати мур, щоб тримати ці кляті наркотики на відстані», — сказав Президент.

Читайте також: «Трамп анонсував перегляд режиму вільної торгівлі з Канадою і Мексикою»

Трамп, який під час виборчої кампанії часто говорив про необхідність боротьби з епідемією наркозалежності, наприклад від фентанілу, що в 15 разів сильніший за героїн, оголосив, що він вимагатиме смертної кари для наркоторговців і контрабандистів.

«Якщо ми не будемо рішуче розправлятися з наркодилерами, це буде марна витрата нашого часу, а суворі заходи передбачають смертну кару», — сказав Президент США.

Як показують статистичні дані Білого дому, опіоїди — синтетичні знеболюючі засоби стають все більш доступними на чорному ринку. Тепер від них залежні понад 2 млн американців.

Серед жертв опіоїдної залежності є непропорційно велика по відношенню до інших груп, група ветеранів війни в Афганістані та Іраку, тому що опіоїди використовуються військовими лікарями і медичними працівниками як «наркотики першої допомоги».

Схильність до опіоїдів нерозривно пов’язана з героїном: коли ціни на опіоїди на чорному ринку в штатах Північно-Східного узбережжя, таких як Нью-Гемпшир, збільшилися, було зафіксоване величезне збільшення випадків передозування героїну, тому що героїн став дешевшим, міцнішим і більш доступним, ніж опіоїди, які продаються за рецептом.

Загородження на кордоні між Мексикою та США

Загородження на кордоні між Мексикою та США

За офіційними даними, у 2015 році 33 тис. американців померли через передозування опіоїдів та героїну, а в 2016 році — 42 тис.

Трамп на зустрічі, в якій взяли участь сім’ї жертв опіоїдної епідемії, пов’язав її з нелегальною імміграцією.

Президент розкритикував місцеву владу так званих «міст притулку», де правлять демократи, і де відмовляються застосовувати федеральний закон про імміграцію, і видавати тих, хто незаконно проживає в Сполучених Штатах, навіть якщо вони перебувають в ув’язненні в очікуванні судового слухання.

Читайте також: «Трамп звернувся до Кремля із закликом відносно України»

Трамп звинуватив владу в «містах притулку» у захисті «небезпечних злочинців і звільненні нелегальних іммігрантів, торговців наркотиками, контрабандистів, членів банд, які повертаються в суспільство».

Be the first to comment on "Дональд Трамп пообіцяв суворе покарання для розповсюджувачів наркотиків"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*



*