Дональд Трамп: Китай веде солдатів до кордону з Гонконгом

ПротестувальникиПротестувальники

«Китайський уряд скеровує солдатів до кордону з Гонконгом», — написав президент США Дональд Трамп у Twitter, посилаючись на дані розвідки США та закликаючи до миру. У Гонконзі кілька тижнів поспіль тривають продемократичні протести.

Читайте також: «ЗМІ: Китай може експериментувати з брудною ядерною бомбою» 

Новинні агентства підкреслюють, що невідомо, чи стосується президентський твіт останніх подій чи останніх повідомлень китайських ЗМІ.

Цього тижня державні ЗМІ в КНР повідомили, що Китай накопичує поліційні парамілітарні сили, а в китайському місті Шеньчжень, поблизу кордону з Гонконгом, поліція практикувала розгін  вуличних демонстрацій. Це посилило занепокоєння з приводу того, що Пекін може зважитися на придушення протестів у Гонконзі.

Крім того, на початку серпня гонконгський гарнізон Народно-визвольної армії Китаю опублікував рекламний ролик, в якому солдати практикували в тому числі розгін  вуличних протестів. Командир гарнізону Чень Даосян заявив, що військові «налаштовані захищати суверенітет, безпеку, стабільність та процвітання Гонконгу», і назвав насильство «абсолютно неприйнятним».

Китайський прапор

Китайський прапор

Читайте також: «Гонконгські дослідники розробили перший в світі 4D-прінтер для кераміки» 

Раніше Трамп під час візиту до Нью-Джерсі заявив, що ситуація, яка склалася в Гонконзі «складна, дуже важка». «Ми дізнаємось, що буде далі», — додав він.

«Це дуже складна ситуація. Я думаю, що все буде добре, сподіваюся, що все буде добре для свободи. Я сподіваюся, що все закінчиться добре для всіх, включаючи Китай (…) і що ніхто не буде травмований, ніхто не буде вбитий», — сказав він.

У звіті Державного департаменту США сказано, що у вівторок глава департаменту Майк Помпео мав «тривалий обмін думками щодо відносин США та Китаю» з Ян Цзечі, високопоставленим представником Комуністичної партії Китаю (КПК), відповідальним за зовнішню політику. Деталей розмови не наводили.

Протести у Гонконзі

Протести у Гонконзі

Читайте також: «У китайських інтернет-магазинах зникла Біблія» 

Раніше у вівторок підрозділи поліції ненадовго зіткнулися з демократичними демонстрантами перед аеропортом у Гонконзі; це був другий день сутичок у цьому місці. У середу вранці за місцевим часом ситуація в аеропорту прийшла до норми, повідомляє Associated Press.

 

 

 

Be the first to comment on "Дональд Трамп: Китай веде солдатів до кордону з Гонконгом"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**