Дональд Трамп збирається покінчити з «правом землі» в США

Дональд ТрампДональд Трамп

Закон про надання громадянства дітям, що народилися в США у сім’ях осіб, які не є громадянами Сполучених Штатів (надання громадянства на підставі так званого «права землі»), є абсурдним і мусить втратити силу, — сказав президент Дональд Трамп.

Читайте також: «США поставлятимуть в Україну летальну зброю»

Трамп зазначив, що він розглядає питання про видання постанови, яка скасовує право на громадянство для дітей, народжених в США, батьки яких не є громадянами Сполучених Штатів.

Президент заявив про свої плани в інтерв’ю програмі «Axios on HBO», яка була записана в понеділок.

«Мені завжди казали, що потрібно змінити Конституцію. І здогадайтеся що? «Право землі», — сказав Трамп. — Можна це зробити за законом, прийнятим Конгресом. Але тепер мені кажуть, що я можу це зробити за допомогою постанови».

США

США

Читайте також: «В США відкрили першу фабрику, де виготовлятимуть штучні людські органи для трансплантації»

За словами Президента США, переваги, які надаються дітям, народженим негромадянами США, є «абсурдними», і цю практику «треба припинити».

«Право на громадянство США для кожної особи, що народилася в Сполучених Штатах, гарантує 14-та поправка до Конституції, тому спроба внесення змін до положення призведе до заворушень перед судами», — прогнозує «Huffington Post».

Проте деякі американські юристи вважають, що поправка не поширюється на всіх іноземців, а тільки на власників так званої зеленої картки.

Читайте також: «Тіллерсон заявив про підготовку в США нових санкцій проти КНДР»

Трамп попереджав про скасування «права землі» ще під час передвиборчої кампанії 2016 року.

 

 

Be the first to comment on "Дональд Трамп збирається покінчити з «правом землі» в США"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**