Дональд Трамп збирався атакувати в Сирії російські та іранські позиції

Джим МаттісДжим Маттіс

Президент США Дональд Трамп дав себе переконати главі Пентагону Джиму Маттісу і відмовився від більш масивної атаки на Сирію, — пише «The Wall Street Journal», зазначивши, що це було одне з перших рішень нової команди радників президента.

Читайте також: «У Сирії скоро впаде останній бастіон Ісламської Держави»

Рішення атакувати об’єкти сирійського режиму було прийняте «після кількох днів нервових зустрічей у Білому домі», — пише «WSJ». Форма нападу, яка була вибрана є «ознакою значного впливу Маттіса на реорганізовану групу національної безпеки», — зазначає газета, посилаючись на джерела.

Згідно з інформацією газети, «Маттіс представив Білому дому три можливі сценарії бойових дій». Перший варіант — атакувати кілька конкретних цілей, пов’язаних з хімічною зброєю сирійського режиму; другий варіант передбачав напад на більшу кількість цілей, включаючи можливі центри дослідження хімічної зброї та командні центри; і третя пропозиція, яке також включала напади на російську протиповітряну оборону в Сирії, «паралізувати військові можливості режиму, залишивши неушкодженою політичну машину Асада».

«WSJ» підкреслює, що «найамбітнішою з пропозицій була втричі більш масована атака, ніж та, яка була в кінцевому підсумку здійснена американськими, британськими та французькими силами».

Мапа Сирії

Мапа Сирії

Читайте також: «США висунули РФ нову умову по Сирії»

Збройні сили США повідомили, що цілями бомбардування став військовий науково-дослідний центр в Дамаску, який займається технологією хімічної зброї, і склади, розташовані на захід від міста Хомс. Це було поєднання перших двох пропозицій: поміркована ракетна атака з «вирішальним ударом», спрямована на цілі, пов’язані з хімічною зброєю Асада, — читаємо в американській газеті.

«Трамп натискав на свою команду, щоб вона розглянула можливість атаки на російські та іранські цілі в Сирії, якщо цього вимагатиме удар по військової техніці Асада, але Маттіс виступив проти такого варіанту», — пише «WSJ».

Газета, цитуючи джерела, відзначає, що посол США в ООН Ніккі Хейлі також підтримала Трампа у своїх закликах до «більш рішучої відповіді», але Маттіс попереджав, що сильний удар може спричинити небезпечну реакцію з боку Москви та Тегерана».

У свою чергу, новий радник Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон, який раніше виступав за військові дії проти Ірану та Північної Кореї, в процесі прийняття рішень про напад на Сирію «намагався випрацювати складний компроміс», — сказали співрозмовники «WSJ». Болтон виступав за «особливо руйнівний удар проти режиму Асада», але не «за найбільш агресивний варіант», — читаємо ми.

Абу-Кемаль

Абу-Кемаль

Читайте також: «Сирійська опозиція не хоче посередництва Росії»

За словами газети, Болтон «зрозумів, що сильніший удар може загнати США у більш серйозний конфлікт і покласти на нього відповідальність за більшу роль США у громадянській війні» в Сирії. Крім того, Болтон «знає, що Трамп цінує Маттіса, і він мабуть вирішив, що відразу після початку роботи на новій посаді буде розумним кроком уступити главі Пентагону», — пише «The Wall Street Journal».

Be the first to comment on "Дональд Трамп збирався атакувати в Сирії російські та іранські позиції"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**