Для освітлення китайського міста замість вуличних ліхтарів використовуватимуть штучний місяць

Штучний місяцьШтучний місяць

Міська влада китайського міста Ченду хоче замінити світло вуличних ліхтарів, що освітлюють міські вулиці вночі на штучний місяць, який буде додатковим джерелом світла після заходу сонця. Штучний супутник міг би освітлювати площу діаметром 10-80 км, — повідомляє китайська щоденна газета «Женьмінь жибао».

Читайте також: «КНР збирається покарати Австралію за «антикитайські настрої»

Ченду хоче вивести на орбіту штучний місяць в 2020 році. Як ми читаємо в «Женьмінь жибао», штучний супутник спроектований так, щоби бути доповненням для природного місяця, проте на відміну від останнього він має бути у вісім разів яскравішим.

Планується, що супутник, який буде освітлювати площу діаметром 10-80 км, стане альтернативою вуличним ліхтарям.

Про плани міста оголосив Ву Чунфен, генеральний директор приватної компанії, що працює в космічній галузі — Chengdu Aerospace Science and Technology Microelectronics System Research Institute Co (Casc).

Китайський прапор

Китайський прапор

Читайте також: «Китай збирається відмовитись від політики контролю за народжуваністю»

Ву повідомив, що випробування такого супутника почалося кілька років тому, і зараз технологія настільки розвинена, що супутник може бути запущений у 2020 році. Проте не зрозуміло, хто фінансує проект: місто Ченду чи китайський уряд.

«Женьмінь жибао» пише, що ідея освітлення міста штучним супутником бере свій початок в баченні «французького художника, який уявив собі, що над Землею висить зроблене із дзеркал намисто, яке освітлює вулиці Парижа світлом, котре відбиває».

«The Guardian» нагадує, що вже в 90-і роки російські космонавти та інженери в рамках проекту «Знамя 2» змогли запустити на орбіту 20-метрову сонячну панель, яка відбиває сонячне світло. У 1999 році на орбіту мав бути запущений супутник «Знамя 2,5», але ця спроба була невдалою.

Читайте також: «Китай розпочав втілення програми з дослідження зворотного боку Місяця»

У вчених виникають сумніви щодо того, як подібне штучне світло вплине на біологічні організми, які живуть на Землі.

Пекін

Пекін

 

Be the first to comment on "Для освітлення китайського міста замість вуличних ліхтарів використовуватимуть штучний місяць"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**