Держдеп США: Крим — це Україна

Держдеп СШАДерждеп США

Державний департамент Сполучених Штатів Америки оприлюднив заяву для преси з нагоди четвертої річниці окупації українського Криму Росією. Нижче наводимо її текст.

Читайте також: «Ердоган поставив США ультиматум»

Чотири роки тому на цьому тижні Росія провела нелегітимний, сфабрикований «референдум» в Україні, зробивши марну спробу легітимізувати свою заплановану анексію української території. Жителі Криму були змушені голосувати під контролем важко озброєних російських військ. Російські твердження про те, що українці зробили вільний вибір на цьому фіктивному «референдумі» завжди викликали недовіру.

Під час свого передвиборчого мітингу в Криму сьогодні президент Путін повторював фальшиві претензії Росії на українську територію та відкрито визнав те, що російський уряд зневажає міжнародний порядок і не поважає територіальну цілісність суверенних держав.

Читайте також: «Держдеп США звинуватив Росію в ескалації конфлікту в Маріуполі»

Статуя Свободи

Статуя Свободи

З огляду на заяви Путіна, важливо звернути увагу на нелегітимність поетапного «референдуму», а також на важкі гуманітарні наслідки, які російський уряд нав’язав мешканцям Криму. Протягом останніх чотирьох років Росія розпочала кампанію примусу та насильства, націлену проти тих, хто не згоден зі спробою анексії. Російська окупаційна влада піддає кримських татар, етнічних українців, проукраїнських активістів, членів громадянського суспільства та незалежних журналістів політично мотивованим переслідуванням та постійним репресіям, а також методично придушує неурядові організації та незалежні засоби масової інформації.

Ми стоїмо на боці тих сміливих людей, які продовжують викривати ці зловживання, і ми закликаємо Росію припинити спроби придушити основні свободи, що стосуються висловлення своїх поглядів, мирних зібрань та об’єднань, а також релігії чи переконань.

Читайте також: «США визнали Росію спонсором світового тероризму»

Ми підтверджуємо нашу прихильність суверенітету та територіальній цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Крим є частиною України, і наші кримські санкції залишаться в силі, поки Росія не поверне Україні контроль над півостровом.

Крим

Крим

Be the first to comment on "Держдеп США: Крим — це Україна"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**