Держдеп США жорстко розкритикував Росію за ситуацію в галузі прав людини

119884

Держдепартамент США в своїй щорічній доповіді про ситуацію з правами людини в різних країнах світу жорстко розкритикував Росію. Зовнішньополітичне відомство США вважає, що в РФ склалася авторитарна політична система, яка очолюється президентом Владіміром Путіним, а російський парламент сильно залежить від виконавчої влади.

Держдеп США підкреслює, що російська армія незаконно проникла в Крим, який належить Україні, а потім здійснила анексію півострова. Також у доповіді говориться про розв’язування Росією військового конфлікту на сході України та підтримки Москвою бойовиків на Донбасі військовою технікою та російськими військами.

Крім цього, Держдепартамент США відзначив переслідування інакомислячих в РФ. Говориться, що Кремль вибірково застосовує законодавство для арешту юридичних і фізичних осіб, включаючи ЗМІ, блогерів і опозиціонерів, які критикують уряд.

Також РФ не проводить розслідування справ про загибель журналістів та активістів. У доповіді наголошується, що в Росії присутній високий рівень дискримінації за расовою і релігійною ознаками, а також обмеження прав сексуальних меншин. Кремль використовує «консервативні моральні цінності» і націоналізм як привід для насильства над меншинами. Серед інших проблем з правами людини в Росії були підкреслені випадки неправомірного застосування сили і тортур з боку правоохоронних органів, обмеження прав жінок, насильство над ув’язненими, і що відбувається на Північному Кавказі.

Держдепартамент США повідомляє, що конфлікт на Північному Кавказі між урядовими силами, бунтівниками, ісламістськими бойовиками і злочинними силами привів до численних порушень прав людини, в тому числі вбивств, тортур, фізичного насильства, політично мотивованим викрадень і загальної деградації верховенства закону.

Be the first to comment on "Держдеп США жорстко розкритикував Росію за ситуацію в галузі прав людини"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**