Дерев’яна статуя, знайдена у Сибіру, має 11 600 років

Шигірський ідолШигірський ідол

Наприкінці останнього льодовикового періоду, коли мамонти та печерні леви ще гуляли рівнинами, група людей в Сибіру зрубала дерево і почала надавати йому людської форми. Для чого вони це робили все ще залишається загадкою, але, згідно з останніми дослідженнями, цей дерев’яний ідол вдвічі старіший за Великі піраміди Гізи.

Читайте також: «Вчені встановили, що викликало епідемію чуми в середньовічній Європі»

В останньому дослідженні, опублікованому журналом Antiquity, йдеться не тільки про час виготовлення цього дивовижного ідола, але також висувається гіпотеза для чого він був призначений.

Статуя була знайдена в 1894 році під чотирьохметровим шаром торфу в болоті Шигір, через що отримала назву Шигірський ідол. Знайдений у вигляді фрагментів, він був остаточно зібраний у 1914 році. Виявилося, що статуя колись мала вражаючу висоту 5,3 метра, хоча не всі її шматки збереглися.

Проте лише через сотню років науковий прогрес дозволив вченим продовжити дослідження цього твору мистецтва та визначити його вік. За допомогою радіовуглецевого методу було встановлено, що два фрагменти ідола мають біля 9,800 років. У той час це здавалося неймовірним, і багато академіків засумнівалися в тому, що дерев’яний об’єкт може зберігатися так багато часу.

Лише через сотню років науковий прогрес дозволив вченим продовжити дослідження цього твору мистецтва

Лише через сотню років науковий прогрес дозволив вченим продовжити дослідження цього твору мистецтва

Читайте також: «Вчені описали з чого складатиметься раціон людини через 30 років»

Однак метод, який тоді використовувався був не дуже точним. До того ж для першого аналізу було відібрано лише два шматочки Шигірського ідола. Для другого дослідження вчені взяли шматочки деревини з основи, щоб бути впевненими, що вони не були забруднені протягом останнього століття.

Використовуючи сучасні методики, вони виявили, що ідол був висічений з однієї колоди біля 11 600 років тому. Тобто він більш ніж удвічі старіший за єгипетські піраміди і найдавніші дерев’яні вироби.

Це, безумовно, неймовірне відкриття має значні наслідки для розуміння розвитку монументального мистецтва стародавніх людей, які жили під час льодовикового періоду. Цікавим є те, що стиль та образ Шигірського ідола неймовірно схожі на інші великі твори часів льодового періоду, виявлені в Гебеклі-Тепе у Туреччині. Єдине, що відрізняється — це матеріал, з якого виготовлялися статуї.

Статуя колись мала вражаючу висоту 5,3 метра

Статуя колись мала вражаючу висоту 5,3 метра

Читайте також: «Вчені з’ясували, що людина лише віднедавна має сучасний мозок»

Це говорить про те, що коли льодовики відступили, то культура виробництва цих величезних, символічних і, мабуть, ритуальних творів мистецтва виникла не в одному місці, а в декількох приблизно в той же час. Що саме призвело до раптового спалаху мистецтва чи релігійних почуттів дотепер не цілком зрозуміле, але викликає багато питань про людську культуру та вірування.

Be the first to comment on "Дерев’яна статуя, знайдена у Сибіру, має 11 600 років"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**