Гігантська ріка вулканічного попелу хлинула на філіппінські селища

ЛахарЛахар

Нині на території Філіппін спостерігаються дуже часті опади, що змивають купи попелу, який викидає активний вулкан Майон. Через це влада цієї острівної країни була вимушена евакуювати цілі райони.

Читайте також: «Східна Азія переживає економічний підйом»

Лахар, або потік попелу, заливає філіппінські селища. За оцінками місцевих вулканологів, під час зливу з суботи на неділю утворився потік з близько 9 мільйонів кубометрів лахару. Існує загроза, що разом з попелом можуть зрушити великі валуни, які створюють серйозну загрозу для будівель.

Вже понад 75 000 людей було евакуйовано з небезпечної зони, яка простягається на дев’ять кілометрів навколо вулкана. Крім лави, що продовжує витікати, та очікуваних вибухів, додатковою загрозою є також лахар. Жителі моляться, щоб природа змилосердилася і не руйнувала їхні селища. У костелах відбувається збирання речей для потерпілих.

Майон

Майон

Читайте також: «Президент Філіппін запровадив в країні воєнний стан»

Армія, у свою чергу, організувала спеціальну недільну месу для рятувальників, які працюють у місцевостях, розташованих навколо вулкану Майон.

Майон — найактивніший вулкан у Південно-Східній Азії — викидає лаву і попіл протягом останніх двох тижнів. Через кілька днів може трапитися більш потужне виверження.

Читайте також: «Китай обіцяє не застосовувати силу в суперечці з Філіппінами»

Наслідки природного лиха

Наслідки природного лиха

Be the first to comment on "Гігантська ріка вулканічного попелу хлинула на філіппінські селища"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**