Грузія вимагає від Росії компенсації в розмірі 70,3 млн євро

images

Грузія зажадала від Росії виплатити 70,3 млн євро компенсації. Мова йде про міждержавний позов проти РФ, який виграла Грузія в 2014 році в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). 3 липня минулого року ЄСПЛ визнав Росію винною в порушенні кількох статей Європейської конвенції у справі про масову депортацію громадян Грузії з країни восени 2006 року.

Міждержавний позов Грузія внесла в ЄСПЛ 26 березня 2007 року. Суд тоді постановив, що РФ порушила відносно грузинських громадян кілька статтею Європейської конвенції, в їх числі 3-ю — заборона катувань, 5-ю — право на свободу та особисту недоторканність, 8-ю — право на повагу до приватного і сімейного життя, 13-ю — право на ефективний засіб правового захисту, і 14-ю — заборона дискримінації.

ЄСПЛ минулого року зобов’язав Москву виплатити Тбілісі матеріальну компенсацію, але її обсяг мали узгодити самі сторони протягом 12 місяців шляхом прямих переговорів. Однак, як стверджує Грузія, Мін’юст РФ не співпрацював з грузинською стороною з цього питання. Нагадаємо, Росія почала депортацію громадян Грузії в 2006 році, після арешту грузинськими правоохоронцями чотирьох російських офіцерів, яким були пред’явлені звинувачення в шпигунстві.

Торік третейський суд в Гаазі частково задовольнив позов колишніх акціонерів нафтокомпанії ЮКОС проти Росії, зобов’язавши державу виплатити $50 млрд замість $114 млрд. Проте на даний момент РФ відмовилася виплачувати будь-які компенсації з даного питання.

У червні цього року перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова заявила, що як компенсацію за збитки, які Україна зазнала через окупації Криму Росією, Київ може зажадати заарештувати закордонне майно РФ. За даними МЗС України, при анексії Криму Росією незаконно націоналізовано понад 400 українських підприємств і 18 газових родовищ.

Be the first to comment on "Грузія вимагає від Росії компенсації в розмірі 70,3 млн євро"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**