Громадська рада Вірменії схвалила акцію в Єревані

C021AA7F-C595-44B5-8AE4-839E8462EF4F_w640_r1_s

Громадська рада Вірменії підтримала демонстрантів, які беруть участь у мітингу проти підвищення тарифу на електроенергію, що проходить на проспекті Баграмяна в центрі Єревану.
Рада також звернулася до Комісії з регулювання суспільних послуг із закликом тимчасово відкласти підвищення тарифів і до влади з проханням сформувати комісію для всебічного дослідження становища в системі розподільної компанії «Електричні мережі Вірменії». Підвищення тарифів «протягом останніх тижнів викликало серед громадськості хвилю справедливого протесту», підкреслили в раді, додавши, що це рішення було «прийнято в умовах зловживань і неефективної організації роботи» в «Електричних мережах Вірменії».

Громадська рада позитивно оцінила «той факт, що в основі руху стоїть молодь, у зв’язку з чим він позбавлений політичного характеру і є проявом адекватної і обґрунтованої протидії з боку громадянського суспільства».

При цьому організація дала негативну оцінку діям правоохоронців, які розігнали акцію вранці 23 червня. Рада висловила готовність допомогти громадським рухам, які сприяють розвитку громадянського суспільства у Вірменії.

23 червня на світанку поліція за допомогою водометів розігнала мітинг, який розпочався в понеділок з ініціативи руху «Ні грабунку». Демонстранти протестували проти підвищення тарифів на електроенергію у Вірменії на 16% з 1 серпня.

За даними правозахисників, поліція Єревана затримала 237 демонстрантів, ще 12 — у місті Гюмрі. Серед затриманих були і журналісти. У міжнародній правозахисній організації Amnesty International заявили: заяви про цілеспрямоване переслідування поліцією журналістів спонукають до тривожних висновків про свободу слова і теж потребують розслідування. Поліція Єревана вибачилася за свої дії відносно співробітників ЗМІ і пообіцяла відшкодування матеріальні збитки через пошкоджену техніки.

Be the first to comment on "Громадська рада Вірменії схвалила акцію в Єревані"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**