Греція створює шпигунську школу під егідою Європейського Союзу

POLITICOPOLITICO

Міністри оборони країн-членів ЄС домовилися про 17 проектів, спрямованих на зміцнення взаємодії в галузі оборони, серед яких розвідувальна школа ЄС, яка буде розташована в Греції, тобто в країні, яка має найтісніші відносини з Москвою з усіх країн Євросоюзу, пише Філіп Калета з POLITICO.

Читайте також: «Греція домовилася з кредиторами про допомогу на 85 млрд євро»

Проект було підписано міністрами оборони усіх країн ЄС, крім Данії, Мальти та Великої Британії, у рамках Угоди про постійну структурну співпрацю (PESCO; Regular Cooperation for Structural Cooperation).

Серед вищезазначених проектів є спільна євросоюзівська шпигунська школа, яка має стати важливим кроком у створенні європейської розвідувальної спільноти.

У співпраці з НАТО та спецслужбами ЄС у школі навчатимуть та тренуватимуть курсантів з усього Європейського Союзу. У Греції також будуть навчатися екіпажі вертольотів для роботи у високогірних умовах. Ця частина програми також буде відкрита для цивільних екіпажів з країн ЄС.

Прапори ЄС та Греції

Прапори ЄС та Греції

Франція та Швеція спільно очолять Центр тестування та оцінки ЄС, який має посилити європейську співпрацю у цій сфері.

Читайте також: «Греція та Євросоюз наблизилися до підписання угоди»

До недавнього часу значне поглиблення співпраці по лінії спецслужб в Євросоюзі блокувала Велика Британія, яка бачила в цьому небажану конкуренцію розвідувальному альянсу, до якого входять США, Австралія, Канада, Нова Зеландія та Велика Британія. Проте з наближенням Brexit Лондон вже не перешкоджає реалізації цієї ідеї.

Однак викликає здивування пропозиція про те, щоб розвідувальною школою керувала Греція за допомогою Кіпру. Це означає, що за проект будуть відповідати двоє членів Європейського Союзу, які мають найближчі та найтепліші стосунки з Москвою.

Читайте також: «Греція продає частину території за борги»

Великим завданням для всього Євросоюзу буде втілення в життя цього проекту. Дипломати кажуть, що багато ідей PESCO так і не вийшли з етапу проекту.

Be the first to comment on "Греція створює шпигунську школу під егідою Європейського Союзу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**