Греція поки що залишиться в єврозоні

1436784461_57

Після того, як лідери єврозони погодили третю програму допомоги Греції, в обмін на реформи, країні, схоже, більше не загрожує «виліт».

Президент Європейського Союзу Дональд Туск заявив, що було досягнуто згоди щодо фінансової допомоги Греції, за допомогою фонду Європейської стабільності.

«Це рішення дає Греції можливість знову отримати підтримку європейських партнерів і уникнути серйозних соціальних, економічних і політичних наслідків», — пояснює він.

Тепер ця програма повинна бути схвалена національними парламентами, в числі яких і грецький, перш ніж почнуться офіційні переговори.

Щоб допомогти Греції задовольнити свої короткострокові фінансові потреби, міністри фінансів єврозони розглядають можливість надання Афінам проміжного фінансування, додав Туск.

Президент Єврогрупи Йерун Дайссельблум зазначив, що буде сформовано фонд, який займеться борговими питаннями Греції та рекапіталізацією банків. У цілому капіталізація фонду складе 50 млрд євро.

«Оскільки біля 25 млрд євро вже було витрачено на рекапіталізацію банків, 50% коштів, які залишилися, будуть використані для зниження рівнів заборгованості, а 50% можуть бути інвестовані в Грецію її урядом», — продовжує він. Таким чином, країна зможе повернутися до економічного зростання, переконаний Туск.

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас висловився за підтримку цієї угоди, зазначивши, що вона дозволить країні знову піднятися на ноги.

Be the first to comment on "Греція поки що залишиться в єврозоні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**