Греція закрила банки, намагаючись зупинити відтік інвестицій

с

Уряд Греції ухвалив рішення призупинити роботу банків до 6 липня, а також запровадити заходи по контролю за рухом капіталів.

Таким чином влада намагається зупинити витік депозитів і відтік грошей з країни.

Греки щодня зможуть знімати з банкоматів не більше 60 євро, також їм заборонений переказ грошей за кордон, однак ці обмеження не стосуються іноземних туристів.

Греція готується провести 5 липня референдум, на якому громадяни повинні будуть проголосувати, приймати чи ні умови кредиторів. Після завершення переговорів з кредиторами, які відмовилися надалі допомагати грецької фінансовій системі, вкладники масово знімали гроші з карток, спустошуючи банкомати.

Європейський центробанк у неділю, 28 червня, прийняв рішення зберегти поки обсяги кредитування грецьких банків на колишньому рівні. Як пише The Wall Street Journal, «якщо в найближчі дні він вирішить припинити підтримку, в банківській системі не залишиться коштів і єдиним виходом буде почати друкувати власну валюту».

Однак у той же час незрозуміло, яким чином влада зможе відновити довіру до банків і уникнути вилучення вкладів після того, як банки відкриються.

Be the first to comment on "Греція закрила банки, намагаючись зупинити відтік інвестицій"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**