Греція вишле російських дипломатів

«Kathimerini»«Kathimerini»

Грецьке видання «Kathimerini» повідомило в середу, що уряд в Афінах вишле двох російських дипломатів і заборонить в’їзд в країну ще двом в зв’язку з діяльністю, несумісною з їх статусом. Представник грецького уряду згадав у цьому контексті безпосередньо Росію, але зазначив, що представники всіх країн повинні поважати грецьке законодавство.

Читайте також: «Греція продає частину території за борги»

Станом на сьогодні ця інформація не була підтверджена грецьким урядом. Представник Міністерства закордонних справ Греції відмовився від коментарів. Журналістам не вдалося їх отримати також і в російському посольстві в грецькій столиці.

Як пояснив «Kathimerini», цей крок є реакцією на спроби з боку російських дипломатів підірвати угоду Греції з Македонією у справі про перейменування країни. Влада в Скоп’є погодилася змінити назву держави на Північну Македонію, а у відповідь уряд у Афінах зобов’язався відмовитися від блокування її інтеграції до Європейського Союзу та НАТО.

Дмітріс Дзанакопулос

Дмітріс Дзанакопулос

Відповідаючи на запитання журналістів про цю інформацію, представник уряду в Афінах відповів, що Греція хоче мати хороші відносини з усіма країнами, але вони повинні поважати Грецію.

Читайте також: «Греція та Євросоюз наблизилися до підписання угоди»

«Греція вживатиме всіх необхідних кроків, оскільки не сприймає поведінку, яка порушує міжнародне право», — додав Дмітріс Дзанакопулос.

Джерело AFP в уряді Греції, в свою чергу, заявило, що Греція «вживатиме необхідних заходів для забезпечення національних інтересів після втручання представників російської влади у врегулювання суперечки між Афінами і Скоп’є». Проте не було роз’яснено, які конкретні заходи будуть вжиті, а також це не було прямо пов’язано з інформацією про плани щодо вислання російських дипломатів. У відповідь на ці повідомлення Міністерство закордонних справ Росії заявило, що «після видворення російських дипломатів Афінам варто очікувати аналогічних кроків».

Скоп’є

Скоп’є

Читайте також: «Чого слід очікувати Греції після виходу із зони євро?»

Андрєй Климов з Комітету закордонних справ верхньої палати Держдуми, Ради Федерації, повідомив агентству РІА «Новості», що Москва вишле двох грецьких дипломатів. Клімов додав, що Росія ніколи не сприймала Грецію як свого союзника серед європейських країн, хоча б через те, що вона належить до НАТО.

Be the first to comment on "Греція вишле російських дипломатів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**