Гренландія поступово зникає

ГренландіяГренландія

На думку вчених, крига в Гренландії тане дедалі швидше. Це явище тягне за собою підйом рівня океану по всьому світові. До кінця століття може бути затоплено багато прибережних міст.

Читайте також: «Кожному за потребами?» — Критика марксистського колективізму»

Гренландії з її блідо-блакитними струмками і кришталево чистими озерами загрожує глобальне потеплінням. Як вважають вчені, танення гренландського льоду відбувається в три рази швидше, ніж в Антарктиді.

У світі постійно говорять про вражаючі наслідки кліматичних змін — це урагани в США, серія пожеж в Європі або примхлива погода в Південній Америці. Те, що відбувається з Гренландією, не так легко зрозуміти, але це не означає, що воно менш небезпечне. Разом із таненням льоду у Гренландії зростає рівень океанів у всьому світі.

NASA

NASA

Читайте також: «Крах «Боїнга МН 17». Нові результати розслідування»

На думку дослідників НАСА, рівень світового океану піднімається, а до кінця століття зросте на цілих два метри, що призведе до знищення деяких прибережних міст. Якщо б льоди Гренландії повністю розтанули, рівень води збільшився б на 7 метрів.

Вчені NASA визнають, що втрата криги різко зросла за останні два десятиліття — від 34 гігатон в у 1992-2001 роках до 280 гігатон, починаючи з 2002 року.

«За останні 50 років об’єм талої води подвоївся, — говорить кліматолог Джейсон Біокс. — У Гренландії скрізь відчувається танення льоду. І чим більше тане цього льоду, тим більше утворюється озер».

Антарктида

Антарктида

Читайте також: «Уявлення про багатство в Середні віки»

Льодовикові озера сприяють розмороженню льодовиків, але діяльність людини залишається вирішальною. Саме вона стоїть за інтенсифікацією парникового ефекту.

 

Be the first to comment on "Гренландія поступово зникає"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*



*