Головком НАТО в Європі наполягає на посиленні розвідки щодо Росії

газетаThe Wall Street Journal
Північноатлантичний альянс

Філіп Брідлав

США використовують недостатньо коштів для збору інформації про Збройні сили РФ, заявив головком НАТО в Європі Брідлав. Він додав, що Вашингтон збільшує число аналітиків розвідки для роботи на російському напрямку.

Читайте також: «НАТО готове прийняти заявку України на членство — Вершбоу»

Сполученим Штатам необхідно зосередити свої технічні можливості «на зростаючій військової силі Москви», заявив головнокомандувач збройними силами НАТО в Європі Філіп Брідлав в інтерв’ю газеті The Wall Street Journal (WSJ). За його словами, Вашингтон використовує недостатньо засобів технічної розвідки для збору інформації про Збройні сили РФ.

«Ми бачимо, що Росія не прийняла простягнуту руку партнерства, а вибрала шлях войовничості», — сказав Брідлав. Сполученим Штатам слід використовувати більше технічних засобів розвідки, таких як супутники, для стеження за переміщенням військових частин і за таборами з підготовки терористів, проте в першу чергу необхідно сфокусуватися на погрозах, що виходять від Росії, заявив Брідлав.
Читайте також: «НАТО: Росія посилено наступає на Україну»

Він також додав, що Вашингтон почав збільшувати число аналітиків розвідки для роботи на російському напрямку. Брідлав нагадав, що в період холодної війни на російському напрямку працювали близько 13 тисяч аналітиків розвідувальних служб США, в 2013 році цей показник скоротився до однієї тисячі осіб.

WSJ називає Брідлава одним з творців доктрини посилення присутності НАТО в Східній Європі після анексії Криму Росією і початку конфлікту на сході України. Філіп Брідлав командував європейськими силами НАТО в Європі з 2013 року, його термін на цій посаді закінчується в травні 2016 року.

Читайте також: «Дії РФ в Сирії спрямовані на розвиток кризи з біженцями в ЄС»

Західна Європа

Символ НАТО

Be the first to comment on "Головком НАТО в Європі наполягає на посиленні розвідки щодо Росії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**