Голова Європейської Ради не бачить майбутнього для проекту переселення біженців

Дональд ТускДональд Туск

Голова Європейської Ради Дональд Туск заявив журналістам в Брюсселі, що він не бачить майбутнього для проекту переселення біженців. На його думку, слід шукати порозуміння, яке «не буде відокремлювати Польщу та інші країни Вишеградської групи від решти Європи».

Читайте також: «Туск: У разі виходу Великої Британії Євросоюзу загрожує розпад»

«У найближчі кілька тижнів ми повинні розрубати деякі з цих гордієвих вузлів. До них відноситься, зокрема, питання про примусове переселення. Я не бачу майбутнього для цього проекту, але варто буде знайти порозуміння, яке не буде відокремлювати Польщу та інші країни Вишеградської групи від решти Європи», — заявив Туск у переддень саміту ЄС у четвер.

«Це моє переконання, що можна знайти спільну мову, завдяки чому спільні дії на зовнішньому кордоні будуть сумісними з європейськими відносинами», — зазначив глава РЄ.

Прапор ЄС

Прапор ЄС

Він також заявив, що «цілком непотрібний конфлікт між державами-членами треба врешті завершити». На його думку, найважливішим питанням для Європи є «забезпечення зовнішнього кордону». «Для цього нам потрібно більше рішучості, більше грошей, більше відданості від усіх держав-членів», — підкреслив він.

Читайте також: «Туск: Brexit можуть взяти за приклад інші країни ЄС»

Минулого місяця було прийнято рішення про переселення біженців з Греції та Італії до інших держав ЄС. Польща, так само як Угорщина, відмовилася від прийому мігрантів. Європейська Комісія розпочала процедуру через порушення законодавства ЄС проти цих двох держав та Чехії, яка прийняла дуже незначну кількість мігрантів. Проте справа ще не була передана до Суду ЄС.

Головними темами дводенного саміту Європейського Союзу в Брюсселі будуть: міграція, стосунки ЄС з Туреччиною, ядерна угода з Іраном, а також Brexit і нові принципи роботи Європейської Ради.

Читайте також: «Туск: Через два місяці можливий крах Шенгенської зони»

Мігранти в Британії

Мігранти в Британії

Be the first to comment on "Голова Європейської Ради не бачить майбутнього для проекту переселення біженців"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**